Milletvekili Demir Otomobil Fabrikası İçin Kolları Sıvadı

milletvekili-demir-otomobil-fabrikasi-icin-kollari-sivadi

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulması için tekrar girişimlerde bulundu.
01 Haziran 2016 Çarşamba 11:36

 AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulması için tekrar girişimlerde bulundu.

Daha önce Türkiye’de yatırım için girişimlerde bulunan ve bu girişimlerinden sonuç alamayan yabancı bir yatırımcı otomobil firması ile temasa geçen Murat Demir, ismi gizli tutulan yabancı yatırımcı firmayı Kastamonu’ya davet etmek için girişimlerde bulundu.

Otomobil firmasının özellikle Limana yakın bölgeleri tercih edeceğini göz önünde bulunduran Demir, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde özelleştirilen ve önümüzdeki günlerde yapılacak yatırımlarla uluslararası bir liman haline gelmesi beklenen İnebolu Limanı hakkında firmaya bilgiler vermesi bekleniyor. Demir, sunumun ardından firmanın kararını açıklayacağını belirtti.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, AK Parti hükümeti tarafından yerli otomobil projesi kapsamında yürütülen çalışmalar otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kurulması yönünde girişimlerinin olduğunu hatırlatarak, bununla birlikte daha önceden Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünen Asyalı Uluslararası bir otomobil fabrikasıyla da temasa geçtiklerini belirtti.Türkiye’deki mümessil firma ile iletişime geçtiğini söyleyen Demir, firma yetkililerinden olumlu yanıt aldıklarını ve konu hakkında da yatırımcı firmaya güzel bir sunum yapma noktasına geldiklerini belirtti.

Asyalı otomobil firmasına ulaşarak yatırımın Kastamonu’ya yapılması yönünde davette bulunduğunu açıklayan Demir, “Firma, özellikle limana yakın bölgelerde yatırım yapmayı düşünüyor. Bizde daha önceden özelleştirilen İnebolu Limanı hakkında şu anda bir sunum hazırlıyoruz. Bu sunuma firmaya sunduk ve firmada kabul etti. Önümüzdeki günlerde firma ile bir araya gelip İnebolu Limanı ve Kastamonu’nun konumu hakkında detaylı bilgilendirmede bulunacağız. Bu sunumda İnebolu Limanının potansiyelini ve Kastamonu’yu en iyi şekilde anlatarak yatırımın ilimize kazandırılmasını sağlayacağız. Kastamonu’nun gerek Ankara’ya gerekse İstanbul’a ulaşımın kolay olması noktasında bir sunum yapmaya  hazırlanıyoruz. İnşallah bundan istediğimiz sonucu alırız” dedi.

Demir, “Asya ülkelerinden ülke ve firma adı gizli tutulan bu otomobil firmasını ikna etme konusunda ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. Olmadı hedefim bu üç yıl içinde bir yatırımcıyı mutlaka Kastamonu’ya kazandırmak için tüm imkan ve zamanımı harcamaya hazırım. İstanbul’a sık sık gelmemin en önemli nedeni bu konuda önemli görüşmeler yaptığımdan dolayıdır. Kastamonu’dan yatırımcı kaçırmak değil, buraya yatırımcı çekmek tek amacım ve hayalim. İnşallah üç yıl içerisinde Kastamonu’ya bir yatırımcıyı getirip fabrika kurması için çalışacağım” diye konuştu.

Hizmet için halkın vekili olduğunu vurgulayan Demir, Kastamonu’nun bilinmeyen ve unutulan birçok sorunu olduğunu belirtti. Kastamonu’nun dünden bugüne, şehitler diyarı olduğunu ifade eden Demir, unutulmuş şehrin AK Parti’ye inandığı için tam destek verdiğini kaydetti. Milletvekili Demir, her koşulda milli iradenin yanında olan Kastamonu’nun ödüllendirilmesi için, iş istihdamının az olduğu şehre otomobil fabrikasının kurulması yönünde çalıştıklarını belirtti.

İnebolu Limanının ihracata açıldığında Kastamonu’nun bölgenin yıldızı olmaya aday bir İl olduğuna değinen Demir, “Otomobil fabrikasının kurulmasına Kastamonu olarak talibiz. Kastamonu’nun bu potansiyeli var ve bu şehir bu yatırımı hak ediyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan Demir, daha önceden Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Fikri Işık ile yerli otomobil fabrikası konusunda görüşerek, fabrikanın Kastamonu’ya kurulması için girimlerde bulunmuştu.

Milletvekillerinin girişimleriyle yatırımların Kastamonu’ya yavaş yavaş gelmeye başladığını sözlerine ekleyen Demir, şöyle konuştu: “Kastamonu milletvekillerinin girişimleriyle Kastamonu’ya kazandırılan projelerin bazılarının onayları yapıldı. Cide Kültür binasının atıl olmaktan çıkartılıp belediye devir tahsisi yapıldı. Azdavay Meslek Yüksek Okulu, Rektör Seyit Aydın ile birlikte yapılan uzun müzakere ve girişimlerden sonra YÖK’ten onayı alındı. En önemlisi Ağlı YİBO Açık Cezaevi için yapılan girişimler sonucu Milli Eğitim Bakanlığına tahsisi gerçekleşti”

Vedat İKİZOĞLUHaber okunma sayısı: 2368

Haberin etiketleri:

kastamonu, murat, demir


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ