GÜNDEM

Temsili Askerlik Yapacak Engellilere Kına Gecesi Düzenlendi

temsili-askerlik-yapacak-engellilere-kina-gecesi-duzenlendi-- Kastamonu’da ‘Engelliler Haftası’ kapsamında temsili askerlik yapacak olan engellilere kına gecesi düzenlendi. Kına gecesinde kına yakılan engellilerin yakınları duygusal anlar yaşadı.

BAŞKAN Kavaklıgil, 112 Acil Çağrı Merkezi İnşaatını İnceledi

baskan-kavakligil-112-acil-cagri-merkezi-insaatini-inceledi Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, 112 Acil Çağrı Merkezi’nin devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Engelli Askerler İçin Yemin Töreni Düzenlendi

engelli-askerler-icin-yemin-toreni-duzenlendi Kastamonu’da temsili bir günlük askerlik için ellerine kına yakılan engelli gençler, asker olabilmek için yemin etti. Yemin töreninde duygusal anlar yaşandı.

Kastamonu Barosu’ndan ‘Pontus Soykırımı’ Tepkisi

kastamonu-barosundan-pontus-soykirimi-tepkisi Kastamonu Barosu Başkanı Av. Özgür Demir, sözde Pontus Soykırımının 100. Yılı iddiasıyla Ankara'da yapılacağı açıklanan toplantıya sert tepki gösterdi.

“Toplum Sağlığının Medyatiklikten Önemli Olduğunu Her Fırsatta Dile Getiriyoruz”

toplum-sagliginin-medyatiklikten-onemli-oldugunu-her-firsatta-dile-getiriyoruz Bilimsel eczacılığın 180. yılı etkinlikleri Kastamonu’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerde eczacılar sorunlarını gündeme getirerek çözüm istedi.

Kastamonulular İstanbul'da İftarda Buluştu; Gündem Ekonomi Oldu

kastamonulular-istanbulda-iftarda-bulustu-gundem-ekonomi-oldu- Başkan Vidinlioğlu: “Kendir’in yan sanayisi için işadamlarımızı Kastamonu’ya bekliyoruz” Başkan Ünlü: “İşadamlarımızın Yatırımlarını Ve Desteklerini Bekliyoruz”

Bodrum’dan Samsun’a Yelkenli Yatla Açılan 6 Kadın Denizci Kastamonu’da

bodrumdan-samsuna-yelkenli-yatla-acilan-6-kadin-denizci-kastamonuda 19 Mayıs’ta Samsun’da olmayı hedefleyerek 23 Nisan’da yelkenli yat ile Bodrum'dan denize açılan 6 kadın denizci, Kastamonu’da coşkulu kalabalık ile karşılandı.

“Olay Kesinlikle Yüksel Aydın’ın Anlattığı Gibi Olmadı”

olay-kesinlikle-yuksel-aydinin-anlattigi-gibi-olmadi Geçen hafta Daday’da yaşanan ve Türkiye’nin gündemine oturan olay ile ilgili işletme sahibinden açıklama geldi. İşletme Sahibi Hüsnü Gül, Mübarek Ramazan ayında, böyle gereksiz bir konu ile gündemi

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulunu Yaptı

kastamonu-gazeteciler-cemiyeti-olagan-genel-kurulunu-yapti Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu, gerçekleştirildi.Genel Kurulda tekrar aday olmayan Nasrullah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Erkan Yılmaz, bayrağı Açıksöz Gazetesi Yazı İşleri

En Çok Şehit Veren Güzlük Köyü Şehit Atalarını Unutmadı

en-cok-sehit-veren-guzluk-koyu-sehit-atalarini-unutmadi İstiklal Harbinde Çanakkale’de nüfus bazında en çok şehit veren köy unvanını elinde bulunduran Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Güzlük köyü sakinleri şehitlerini andı. Program duygu dolu

Şehitler Anıtı Kastamonu’nun Yeni Sembolü Olacak

sehitler-aniti-kastamonunun-yeni-sembolu-olacak İl Özel İdaresi tarafından onarım ve restorasyonu tamamlanan ‘Kastamonu Şehitler Anıtı’ yeniden yapılarak 18 Mart Şehitler Günü” törenleri için hazır hale getirildi.

Sarımsak İşçilerinin Yevmiye Ücretleri Belli Oldu

sarimsak-iscilerinin-yevmiye-ucretleri-belli-oldu--- Havaların mevsim normallerinin üzerinde ısınmasıyla birlikte dikimine erken başlanılan sarımsak sezonuna ait kadın işçi yevmiyelerinin fiyatı da netleşti.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur, Güven Tazeledi

ziraat-odasi-baskani-mehmet-butur-guven-tazeledi- Kastamonu Ziraat Odası, 8. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda gerçekleşen seçimde Mehmet Butur, 97 oy alarak yeniden Kastamonu Ziraat Odasının başkanı seçildi.

TEKNOKENT Binasının İhalesi 27 Şubat’ta Yapılacak

teknokent-binasinin-ihalesi-27-subatta-yapilacak Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Babaş, TEKNOKENT’in Kastamonu için büyük öneme sahip olduğunu

Vali Karadeniz, Abana’da Muhtarları Dinledi

vali-karadeniz-abanada-muhtarlari-dinledi İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında Abana ilçesinde vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Karadeniz, İl Özel İdaresi Birim Müdürleri ile Toplantı Gerçekleştirdi

vali-karadeniz-il-ozel-idaresi-birim-mudurleri-ile-toplanti-gerceklestirdi Kastamonu İl Özel İdaresinin 2019 yılı yatırım izleme değerlendirme toplantısı, Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlığında İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı.

Vali Yaşar Karadeniz: “Trafik Kurallarından Bir Tanesi De Geçiş Öncelikleridir”

vali-yasar-karadeniz-trafik-kurallarindan-bir-tanesi-de-gecis-oncelikleridir Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen yaya geçidi kullanımıyla ilgili farkındalığın oluşturulmasıyla ilgili

“Çok Faydalı Bir Tanıtım Oldu”

cok-faydali-bir-tanitim-oldu Dünyanın dört büyük Turizm Fuarı arasında yer alan, bu yıl 23.sü düzenlenen Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı sona erdi.

Kastamonu, Çankırı ve Sinop Turizmde Hedef Büyüttü

kastamonu-cankiri-ve-sinop-turizmde-hedef-buyuttu-- 2018 Yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu, Türkiye’nin tek tuz mağarasına sahip Çankırı ve Türkiye’nin en mutlu kenti Sinop dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan Doğu Akdeniz

“Tatlandırıcı Kotalarının Düşürülmesi Bizi Memnun Etti”

tatlandirici-kotalarinin-dusurulmesi-bizi-memnun-etti- Şeker İş Kastamonu Şube Başkanı Ali Çufadaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın nişasta bazlı şeker kotasının düşürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şube Başkanı Ali