“Çok Faydalı Bir Tanıtım Oldu”

cok-faydali-bir-tanitim-oldu

Dünyanın dört büyük Turizm Fuarı arasında yer alan, bu yıl 23.sü düzenlenen Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı sona erdi.
04 Şubat 2019 Pazartesi 15:51

 Dünyanın dört büyük Turizm Fuarı arasında yer alan, bu yıl 23.sü düzenlenen Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı sona erdi.

23. Emitt Turizm Fuarı’nın açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımı ile gerçekleşti. Kastamonu’dan Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi, Sarıkonak Kadın Kooperatifi, Turizm Seyahat Acenteleri, Konak, Otel sahip ve görevlileri ilimizin turizm konusunda tanıtımı için hizmet verdiler.

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) çatısı ve KUZKA desteğiyle ile gerçekleştirilen Kastamonu, Sinop ve Çankırı illerini de kapsayan fuarda, Kastamonu tanıtım standını ilk gün ziyaret eden Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan ahşap sandık içinde doğal ürünlerden oluşan paketi hediye etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak, 23. Emitt Turizm Fuarı’na katıldıklarını söyledi.Dört gün süren turizm fuarda farklı sektörlerin önde gelen isimleri ile bir araya gelinerek turizmle ilgili tanıtım çalışmaları gerçekleştirildiğini kaydeden Mehmet İshak: “Emitte ilk iki gün turizm profesyonelleri, son iki günde tatilciler buluştular. Fuar alanında açılan stantlar gezilerek bilgi alışverişinde bulunuldu. Turizm ile ilgili konular görüşüldü. Turizm ve Seyahat acentelerinin stantları gezilerek iletişime geçildi. İlimizde hizmet veren seyahat ve turizm acenteleri ile konak, otel ve diğerleri de görüşmeler yaparak kendi alanları ile ilgili görüşmelerini not aldılar. Kastamonu tanıtım standımızda dev ekrandan ilimizin tarihi ve doğal yerleri gösterildi. İlimiz ile ilgili kitap, broşür ve tanıtıcı materyalleri de dağıttık. İlimizin şapka müzesinde yer alan şapkaları, oya, dantel, baskı, ahşap ve diğer yöresel ürünleri, kitre bebek de standımızda yer alarak tanıtımları yapıldı. İlimize yabancı ülkelerden gelen ziyaretçiler de büyük ilgi gösterdi. Arap ve diğer ülkelerden gelen ziyaretçiler Kastamonu’ya gelmeyi ve ziyaret etmeyi de düşündüklerini söylediler. Çok yararlı ve faydalı bir tanıtım oldu” dedi.

Kastamonu tanıtımına Valilik, Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak, , İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tuncay Sönmezışık ve Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi Sorumlusu İlknur Aynan ve görevlileri ile Sarıkonak Kadın Kooperatifi Başkanı Mihriban Tüfekci ve Yönetimi, Bozkurt Ahşap ürünleri sahibi Ümür Birim de katılarak Kastamonu’nun tanıtımının en iyi şekilde yapılmasını sağladılar.

Kastamonu tanıtım standına KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve Yönetimi, KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan ve Yönetimi, İşadamı Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, İşadamı İsmail Erşahin, Dr. Atıf Uğurlu, İstanbul’daki Kastamonulu hemşerilerimiz başta olmak üzere çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı. 


Haber okunma sayısı: 77

Haberin etiketleri:

kastamonu, fuar, emit,


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ