“Devletimiz Bu Konuda Acil Önlem Almalı”

devletimiz-bu-konuda-acil-onlem-almali

Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yücel Yılmaz, 2019 yılına girilmesiyle beraber işverenlerin yeni yılda maliyetlerinin bir kat daha arttığını gerekçe göstererek işçi çıkarmalarına tepki gösterdi. Başkan Yılmaz, devletin yaşanan sosyal duruma acil çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı.
02 Ocak 2019 Çarşamba 17:38

 Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yücel Yılmaz, 2019 yılına girilmesiyle beraber işverenlerin yeni yılda maliyetlerinin bir kat daha arttığını gerekçe göstererek işçi çıkarmalarına tepki gösterdi. Başkan Yılmaz, devletin yaşanan sosyal duruma acil çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı.

2018 yılının ardından gelen 2019 yılı birçok kesimde için sevinçle karşılanırken özellikle özel sektörde çalışan işçiler açısından mateme dönüştü. Yeni yılla beraber hem asgari ücrete hem de çeşitli kalemlerdeki artışlar işverenleri ekonomik anlamda zora soktu.

Özellikle son 6 aydan beri Türkiye’de yaşanan ekonomik dalgalanma hem çalışanlara hem de işverenlere ciddi anlamda külfet oluşturdu. Yeni yılla beraber hem Türkiye’de hem de Kastamonu’da onlarca kişi işsiz kaldı.

Yaşanan sosyal duruma Elektrik ve Elektronik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yücel Yılmaz sosyal medya hesabından dikkat çekmeye çalıştı.

Başkan Yücel Yılmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Esnaf Sanatkârlar Odası başkanı olarak bir konuya dikkat çekmek istedim. Özel sektörde çalışan ve evine emeğiyle para getiren bir çok insanın ülke genelinde ettiğimiz istişare ve araştırmalarda işlerinden çıkış verildiğini izlemekteyim. Sonuçta çıkışı veren işveren de, ekmeksiz kalan işçi emekçi kardeşlerimiz de yılın son, yeni yılın ilk gecesinde bu durumda olması bizlere de büyük üzüntü vermektedir. Umarım devletimiz bu konuda acil çok acil önlem ve tedbir alır. Herkesin sofrasında sıcak sevgi dolu çorbaları kaynamaya devam eder hep birlikte sorunları çözebilmek dileğiyle saygılar sunarım.”

(Haber Merkezi)


Haber okunma sayısı: 88

Haberin etiketleri:

kastamonu, yücel, yılmaz


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ