Devrekâni Dernekler Federasyon’un yeni Başkanı Osmancıoğlu oldu

devrekni-dernekler-federasyonun-yeni-baskani-osmancioglu-oldu


29 Ocak 2019 Salı 12:00

 İstanbul’da hizmet veren Devrekâni Dernekler Federasyonu’nun 6. Olağan Genel Kurulu İstanbul Esenler Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı.  Federasyonun  yeni başkanı Hasan Osmancıoğlu oldu.

 3 binin üzerinde üyesi bulunan Devrekâni Dernekler Federasyonu’nun 164 delegeli kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Divan Başkanlığına Av. Dr Fikret Özkan, Yardımcılığını Ümit Şahbaz ve Kâtip Üyeliğine de Selçuk Bartınlı seçilmesi ile başladı.

Kongrede Devrekâni ile ilgili sinevizyon gösterisi gerçekleştirildi. Açık usul yapılan oylamada yeni başkan Hasan Osmancıoğlu ve yönetimi tek liste ile girdiği kongrede katılımcıların oyunun tamamını alarak seçildiler. 

İstanbul’da faaliyet gösteren Devrekâni Dernekler Federasyonun 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Esenler Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen ve Hasan Osmancıoğlu ve yönetimi tek liste ile girdiği kongreye eski Bakanlardan Murat Başesgioğlu, İstanbul Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, AK Parti Devrekâni İlçe Başkanı Hayri Melezoğlu, MHP Devrekani İlçe Başkanı Mehmet Salih Karamehmetoğlu katıldı.

Kongrede açılış konuşmasını yapan eski Devrekâni Dernekler Federasyonu Başkanı Muzaffer Balcı yaptığı çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Devrekâni Dernekler Federasyonu Kurucularından Yahya Kirişoğlu da Devrekâni Belediye Başkan Aday Adaylığı için müracaat ettiğini ama arkadaşı Engin Altılulaç’ın aday gösterildiğini, Devrekani için hazırlamış olduğu çok sayıda projesini de seçilecek aday için paylaşabileceğini ve Devrekani’ye kazandırılması için çalışacağını söyledi.

Kongrede sırası ile AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, AK Parti Devrekâni Belediye Başkan Adayı Engin Altıkulaç, CHP Devrekâni Belediye Başkan Adayı İlhan Tuncer de söz alarak selamlama konuşması yaptılar ve kongrenin hayırlı olması dileğiyle seçilenlere de başarılar dilediler.

 

“ZENGİNLİĞİMİZİ ÜLKEMİZE VE DÜNYAYA İSTEDİĞİMİZ GİBİ DUYURAMIYORUZ”

 

Kongrede konuşan Eski Bakan Murat Başesgioğlu, kongrede göreve gelen yönetime başarılar diledi.

 

Doğdukları topraklardan doydukları topraklara yaşamaya geldiklerini kaydeden Murat Başesgioğlu: “Doğduğumuz toprakların kültürünü bu derneklerimiz ve etkinliklerimiz ile İstanbul’da da yaşatmaya devam ediyoruz. Kastamonu’muzun içinde bulunduğu zenginliği ülkemize ve dünyaya istediğimiz gibi de duyuramıyoruz. Osmanlı’dan Cumhuriyete intikal eden nadir vilayetlerden de birisiyiz, bu zenginliği gereği kadar tanıtamıyoruz ve gösteremiyoruz. İstiklal Yolu ve Şerife Bacının şahadete erişinin 100 yılına giriyoruz.  100. yıldönümünde bütün canlılığıyla taşımamız lazım. Yine ilimizden bulunan Şeyh Şabanı Veli Hazretlerinin vuslatının 450. yıldönümüne de gireceğiz. Bunu da yine yeni nesillerimize, ülkemize ve dünyaya da gereği kadar duyurmamız, en iyi şekilde bunları gündeme taşımamız ve duyurmamız gerekiyor” dedi.

“ÜLKEMİZ İÇİN GEREKEN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SAĞLAYACAĞIZ”

 Programda söz alan MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise, “Ülkemizin zor durum ve şartlarda her zaman ülkenin bekası için AK Parti ile birlik ve berberlik içine girdik. Hain terör örgütü, FETÖ belasına karşı her zaman da yine ülkemiz için gereken birlik ve beraberliğimizi sağlayacağız. Cumhur ittifakına da her zaman saygılıyız. Cumhur ittifakına hala kanıksayamayanlar var, kendi içimizde de var AK Parti’de de var. Bizim Genel Başkanımızın ifadesi olan Türk Devleti elimizden kayıp gittikten sonra bütün belediyeleri sizin olsa ne olur, olmasa ne olur, bütün milletvekilleri sizin olsa ne olur, olmasa ne olur. Benim gecem de gündüzüm de Türkiye’dir, Türk Devletidir der, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben biz en sondayız. Çünkü Türk Devleti ve Türk Milleti var olacak ki bizim varlığımızın bir anlamı olacak. Biz de onun için ülkemiz, ilimiz ve memleketimiz için çalışıyoruz, mücadele ediyoruz. İttifaka da tüm partili arkadaşlarımla birlikte her zaman uyacağız" diye konuştu.

“HER ZAMAN KASTAMONULU VE DEVREKÂNİLİ HEMŞERİLERİME DESTEK İÇİN HAZIRIZ”

 Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Esenler’de Devrekâni nüfusunun çok fazla olduğunu ifade ederek: “Herkesin etkinliğine de katılmaya ve yardımcı olmaya da özen gösteriyorum. Biz Esenler Belediyesi olarak her zaman Kastamonulu ve Devrekânili hemşerilerime destek için hazırız. Derneklerimizin iki temel konusu olmalı. Birincisi bizler doğduğumuz toprakların kültürünü yeni nesillere öğretmek.  Bunların öğretmezsek çocuklarımız nerden geldiklerini ileride bilemezler. İkincisi ve en önemlisi de tanışmak ve dayanışmak da çok önemli. Derneklerimiz bizleri buluşturan, tanıştıran ve kaynaştıran çok önemli buluşma mekanları haline getirdi. Bunun daha da devam etmesini diliyor ve düşünüyorum, vesile olanlara da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Devrekâni Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hasan Osmancıoğlu ise Devrekâni Dernekler Federasyonu’nun 6. Olağan Genel Kurulu’nu büyük katılımla birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yönetim ile birlikte başarılı çalışmalar gerçekleştireceklerini kaydeden Hasan Osmancıoğlu: “Toplantılar yaparak, hemşerilerimizle istişare ederek, herkese söz hakkı vererek ilçemiz ve derneğimiz için çalışmalarımızı en iyi şekilde sürdüreceğiz. Bugüne kadar hizmet veren tüm dernek başkan, yönetim üyelerimize de teşekkür ediyorum. Vefat edenleri de bir kez daha anıyoruz. Ayrıca kongremiz katılan tüm herkese de federasyonumuz adına teşekkür ediyorum. Kongremizin Devrekâni’mize, ilimize ve ülkemize de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YÖNETİM KURULU ASİL VE DENETLEME KURULU ASİL ÜYELERİ

Devrekâni Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Asil Üyeleri, Ercan Baran, Eyüp Küçük, Fatma Alper, Hamdi İşleyen, Hasan Osmancıoğlu, Hüseyin Küçükoğlu, İsa Demirci, Levent Kaya, Medet Yüce, Mehmet Kaymakçı, Salim Mıstaçoğlu, Tuğba Aksu, Ümit Ay, Yücel Ünal, Zeynep Doğan.

Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine de Ümit Şahbaz, Yaşar Kayacan ve Derya Ovalıoğlu seçildi.

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 142

Haberin etiketleri:

kastamonu, devrekani


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ