“Doğayı 30 Ton Çöpten Arındırdık”

dogayi-30-ton-copten-arindirdik

“Kastamonumuzu Temizliyoruz” projesi kapsamında mesire alanlarında çalışma başlatan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, hafta sonu eşi Nebahat Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla birlikte Kadı Dağı mevkiinde çöp topladı.
30 Temmuz 2018 Pazartesi 10:50

 “Kastamonumuzu Temizliyoruz” projesi kapsamında mesire alanlarında çalışma başlatan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, hafta sonu eşi Nebahat Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla birlikte Kadı Dağı mevkiinde çöp topladı.

Kastamonu’nun Türkiye’nin en temiz ili olduğunu ve bunun bilinciyle çalışmaları hızla sürdürdüklerini ifade eden Başkan Babaş, “Üç gün içerisinde ekiplerimiz yaptığı çalışmalar doğrultusunda doğamızı 30 ton çöpten arındırdık. Bugün bu çalışmalara bizler ve değerli hemşehrilerimiz de dahil oldular. El ele omuz omuza Kastamonumuzu Temizliyoruz. Bundan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin en temiz şehri olan Kastamonu’da başlattığı  Sıfır Atık, Atık Pil Toplama, Bitkisel Atık Yağ Toplama ve Yerinde Ayrıştırma projeleriyle doğa severlerin takdirini toplayan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Kastamonumuzu Temizliyoruz” projesiyle mesire alanları ve ormana atılan çöplerin temizlenmesi adına önemli bir adım daha attı.

Kastamonu merkezde bulunan mesire alanları ve ormanlarda gelişi güzel atılan çöplerin hem doğaya hem de civarda hayvancılık yapan köylülere büyük zararı olmasından ötürü Temizlik İşleri ile Park ve Bahçe ekipleri başlatılan proje dahilinde mesire alanlarında ve ormanlık alanlarda temizlik çalışması başlattı. Ekipler üç gün gibi kısa bir sürede mesire alanlarından ve ormandan yaklaşık 30 ton çöpü arındırdı.Belediye Başkanı Tahsin Babaş, eşi Nebahat Babaş, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti teşkilat üyeleri ve vatandaşlar ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren ekipleri ziyaret etti ve eşiyle birlikte çöp topladı.

Türkiye’nin en temiz şehri unvanın verdiği tüm sorumlulukları ekiplerin yerine getirdiğini söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Çok önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin huzuru içerisindeyiz. Temizlik bizim en hassas noktalarımızdan biri. Şehir merkezimiz de en ufak bir sıkıntı çıkmıyor. Kastamonu mahalleleriyle, sokaklarıyla, caddeleriyle gerçekten temiz bir şehir. Orman ve mesire alanlarımızda gelişi güzel atılmış çöpler olduğunu tespit ettik. Bu doğrultuda sosyal sorumluluk projelerimizden birini daha hayata geçirmiş olduk. Bu bağlamda üç gün gibi kısa bir sürede doğayı 30 ton çöpten arındırdık” diye konuştu.

Ormanlık alanlara atılan çöplerin hayvancılık yapan vatandaşları da zor durumda bıraktığını dile getiren Başkan Babaş, buraya atılan poşetleri hayvanların yediğini ve hastalandığını söyleyerek “Çalışmaya başladığımızda yakın köylerde oturan vatandaşlarımız bizlere ulaştı. Yapılan çalışmadan bir hayli memnun olduklarını atılan çöplerin hayvanlarını hasta ettiğini dile getirdiler. Bizlerde bundan memnuniyet duyduk. Bizler Kastamonumuz için milletimiz için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 180

Haberin etiketleri:

kastamonu, temizlik, çöp, tahsin, babaş


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ