Kastamonu Atık Su Arıtma Tesisi Projesi 2019 YILINDA BAŞLIYOR

kastamonu-atik-su-aritma-tesisi-projesi-2019-yilinda-basliyor

Belediye Meclisi Eylül ayı birinci toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı Kastamonu Belediyesi’nin Youtube kanalından da canlı olarak yayınlandı.
05 Eylül 2018 Çarşamba 17:36

 Belediye Meclisi Eylül ayı birinci toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı Kastamonu Belediyesi’nin Youtube kanalından da canlı olarak yayınlandı.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Türk Anneler Derneği’nin Kastamonu Şubesi’ne yer tahsisinin yapıldığı toplantıda Cuma günleri Olukbaşı mevkiinde kurulan ‘Cuma Pazarı’nın yerinin değiştirilmesi kararlaştırıldı. Cuma Pazarı’nın kurulduğu mevkide devam eden Kastamall inşaatının insan sağlığını tehlikeye düşürebileceği öngörülerek alınan karar sonrası pazar, Olukbaşı mevkiinde başka bir alana taşındı.

Toplantı sonrası Kastamonu Atık Su Artıma Tesisi Projesi ile ilgili önemli bir gelişmeyi meclis üyeleri ile paylaşan Belediye Başknı Tahsin Babaş, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Koordinasyonunda yürütülen Entegre Su Projeleri kapsamında yer alan Kastamonu Atık Su Arıtma Tesisi Projesi için 16 Milyon Avroluk bütçe Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu / Avrupa Komisyonu tarafından onaylanmış ve projenin finansman kararı alınmıştır. Söz konusu proje bütçesinin yüzde 85’i AB hibe katkısıyla gerçekleştirilecektir.

Projenin 2019 yılında başlaması öngörülmektedir. Kastamonu Atıksu Arıtma Tesisi yaklaşık 30 yılı aşkın şehre hizmet vermesi planlanmakta olup iki kademeli olarak tasarlanmıştır.Tesis 1. Kademede ortalama günlük 31 bin 978 metreküp atıksuyu, 2. Kademede ise günlük ortalama 38 bin 267 metreküp atıksuyu arıtabilecek kapasitede olacaktır.

Entegre Su projesi kapsamında projenin master plan ve fizibilite çalışmaları daha önce yapılmış olup projenin teknik yardım ve yapım işi sözleşmelerinin ihale süreçleri şuan devam etmektedir” dedi.

Kazım BOLAT


Haber okunma sayısı: 615

Haberin etiketleri:

kastamonu, belediye, meclisi, eylül, ayı, atık, su, arıtma


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ