Marketlerde Paralı Poşet Dönemi Başladı

marketlerde-parali-poset-donemi-basladi

1 Ocak 2019 tarihi ile birlikte marketlere gidenler ücretli poşet sürprizi ile karşı karşıya kaldı. Daha önce Resmi Gazete'de yayımlanan karar doğrultusunda artık poşetler 25 kuruştan satılacak. Ücretli poşet dönemi 1 Ocak 2019 tarihi ile birlikte başladı. Yeni yıl ile birlikte marketlere gidenler ücretli poşet sürprizi ile karşılaştı. Bugünden itibaren artık poşetler 25 kuruştan satılacak. UYGULAMA DIŞINDA TUTULAN ALIŞVERİŞLER Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından ücretli poşet uygulaması ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Marketlerde ekmek, sebze, meyve, peynir, zeytin, hayvansal gıda gibi açıkta satılan gıdaların hijyenini korumak amacıyla kullanılan çift kat kalınlığı 15 mikron ve altında olan, 500x350 milimetreden küçük poşetleri kapsam dışında bıraktık. Ayrıca tekstil ürünü çok kullanımlık poşetler, petshoplardaki canlı sucul hayvan satışında ve bazı bitkilerin satışında kullanılan sapsız poşetler, kuru temizleme, lostra ve benzeri iş yerleri gibi sadece hizmet verilen fakat ürün satışı gerçekleştirmeyen yerlerde verilen poşetler, kargo poşetleri ile gümrüksüz mağazalarda kullanılan özel poşetleri de tüketicilerimiz uzaktan satışlar dahil, ücretsiz olarak temin etmeye devam edecek." (Haber Servisi)
02 Ocak 2019 Çarşamba 17:40

 1 Ocak 2019 tarihi ile birlikte marketlere gidenler ücretli poşet sürprizi ile karşı karşıya kaldı. Daha önce Resmi Gazete'de yayımlanan karar doğrultusunda artık poşetler 25 kuruştan satılacak.

Ücretli poşet dönemi 1 Ocak 2019 tarihi ile birlikte başladı. Yeni yıl ile birlikte marketlere gidenler ücretli poşet sürprizi ile karşılaştı. Bugünden itibaren artık poşetler 25 kuruştan satılacak.

UYGULAMA DIŞINDA TUTULAN ALIŞVERİŞLER

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından ücretli poşet uygulaması ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:"Marketlerde ekmek, sebze, meyve, peynir, zeytin, hayvansal gıda gibi açıkta satılan gıdaların hijyenini korumak amacıyla kullanılan çift kat kalınlığı 15 mikron ve altında olan, 500x350 milimetreden küçük poşetleri kapsam dışında bıraktık. Ayrıca tekstil ürünü çok kullanımlık poşetler, petshoplardaki canlı sucul hayvan satışında ve bazı bitkilerin satışında kullanılan sapsız poşetler, kuru temizleme, lostra ve benzeri iş yerleri gibi sadece hizmet verilen fakat ürün satışı gerçekleştirmeyen yerlerde verilen poşetler, kargo poşetleri ile gümrüksüz mağazalarda kullanılan özel poşetleri de tüketicilerimiz uzaktan satışlar dahil, ücretsiz olarak temin etmeye devam edecek."

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 94

Haberin etiketleri:

kastamonu, paralı, poşet


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ