GÜNDEM

Yazılı Eserlere Ulaşılamaması UNESCO Kapısını Kapattı

yazili-eserlere-ulasilamamasi-unesco-kapisini-kapatti Hz. Pir Şeyh Şa'ban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Muharrem Avcı ve yönetim kurulu üyeleri ‘Hedef 2019 UNESCO’ projesi kapsamında 2019 yılının UNESCO tarafından Şeyh Şaban-ı Veli Yılı ilan

Hak Sahipleriyle Sözleşme İmzalandı

hak-sahipleriyle-sozlesme-imzalandi Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2018 yılı Turizm Odaklı Kalkınma Mali Destek Programı’nda desteklenen projelerin sahipleri ile sözleşme imzalandı.

Cumhuriyet Başsavcısı Kantarcı’ya Veda Töreni Yapıldı

cumhuriyet-bassavcisi-kantarciya-veda-toreni-yapildi Kastamonu’ya 4 yıl önce Başsavcısı olarak atanan ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik yoğun mücadele veren Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent

Başkan Babaş'tan Borsa'nın Işletme Tesisine Ziyaret

baskan-babastan-borsanin-isletme-tesisine-ziyaret Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Ticaret Borsası'nın Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırımı Endüstriyel Orman Ürünleri İçin Ortak Kullanım İşleme Tesisi'ni ziyaret etti.

AK Kadınlar Şehit ve Gazi Aileleri İle Bir Araya Geldi

ak-kadinlar-sehit-ve-gazi-aileleri-ile-bir-araya-geldi Bozkurt Kaymakamlığı’nda Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği tarafından AK Parti Bozkurt İlçe Kadın Kollarına yönelik plaket töreni düzenlendi.

KATSO MESLEK OKULU İÇİN KOLLARI SIVADI

katso-meslek-okulu-icin-kollari-sivadi Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, yeni dönem de en çok proje ve üretim üzerine yoğunlaşacaklarını dile getirdi.

Taşköprü Belediyesi 3. Uluslararası Resim Çalıştayı Başladı

taskopru-belediyesi-3-uluslararasi-resim-calistayi-basladi Taşköprü Belediyesi’nin Kültür-Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği 3. Uluslararası Resim Çalıştayı başladı.

Kıbrıs Gazileri Madalyalarını Bekliyor

kibris-gazileri-madalyalarini-bekliyor Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44'üncü yıl dönümü nedeniyle Muharip Gaziler Derneği Şube Başkan Yardımcısı Gazi Hüseyin Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Sarımsak Festivali Sanatçıları Netleşti

sarimsak-festivali-sanatcilari-netlesti Taşköprü Belediyesi tarafından bu yıl 32.’cisi düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne katılacak olan sanatçılar ve festival programı netleşti.

Ziraat Odası Başkanı Butur’dan Yapılandırma Uyarısı

ziraat-odasi-baskani-buturdan-yapilandirma-uyarisi Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur Bağkur pirim borçları yapılandırmasının 31 Temmuz’da sona ereceğini hatırlatarak çiftçilere uyarılarda bulundu.

SFC İkinci 500 Arasında Yer Aldı

sfc-ikinci-500-arasinda-yer-aldi İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”nın 2017 yılı sonuçlarını açıkladı.

Obrucak Barajı'nda Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

obrucak-barajinda-calismalar-araliksiz-devam-ediyor DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Kastamonu’da Obrucak Barajında çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

"Tarihe Tanıklık Ediyoruz"

tarihe-taniklik-ediyoruz MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Şensoy, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabineye ilişkin yazılı bir açıklama

Havalimanı’nda 9 bin 234 Yolcuya Hizmet Verildi

havalimaninda-9-bin-234-yolcuya-hizmet-verildi DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2018 yılı Haziran Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Haziran ayında Kastamonu Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre

Simetri A.Ş. Özel Uğurlu'da Keşif Çalışması Tamamladı

simetri-as-ozel-ugurluda-kesif-calismasi-tamamladi 2012 yılından bu tarafa atıl olan Özel Uğurlu Royal Hospital'in yeniden Kastamonuluların hizmetine sunulabilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

Tosya Cumhuriyet Meydanı’nda Annelerin Kız Çocuk İsyanı

tosya-cumhuriyet-meydaninda-annelerin-kiz-cocuk-isyani- Tosya’da düzenlenen basın açıklamasına katılan bayanlar özellikle ilçe merkezlerinde bulunan çocuk parklarında kahvehane türü yerlerin olmasına tepki göstererek parklarda düzenleme yapılmasını

YÖRESEL REFORM HAZIRLIĞI

yoresel-reform-hazirligi Kastamonu’da gerçekleştirdiği örnek sosyal projeler ile adından sıkça söz ettiren Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ev hanımlarının üretime katkı sağlaması, üretilen yöresel ürünlerin tek

Onların Yüzü Gülsün Diye Çalışıyorlar

onlarin-yuzu-gulsun-diye-calisiyorlar Kastamonu Belediyesi Yaşlı Bakım Hizmetleri Birimi, talepte bulunan tüm yaşlılara kişisel bakım hizmetlerinden, ev işlerine sağlık hizmetlerinden gündelik ihtiyaçlarına kadar tüm istekleri ücretsiz

"Kastamonu’yu Her Alanda Zirveye Çıkartma Seferberliğimiz Devam Edecektir"

kastamonuyu-her-alanda-zirveye-cikartma-seferberligimiz-devam-edecektir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Belediye Başkanı Tahsin Babaş başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yaptıkları çalışmalar hakkında meclis

Tarımda ‘Kadın Girişimciler’ Ödüllendirildi

tarimda-kadin-girisimciler-odullendirildi Kastamonu, Bartın, Karabük ve Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince yürütülen "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni"

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ