KÜLTÜR-SANAT

Kastamonu’nun Meşhur Lezzetleri Şanlıurfa’da

kastamonunun-meshur-lezzetleri-sanliurfada--- Bulundukları kentlerin “marka değeri” olan yöresel lezzetler, Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde sergileniyor.

Ilgaz’a Akın Eden Vatandaşlar Demet Akalın İle Coştu

ilgaza-akin-eden-vatandaslar-demet-akalin-ile-costu Kastamonu'da 600 yıllık gelenek haline gelen kızak yarışlarının ardından ünlü sanatçı Demet Akalın sahne aldı. Hava sıcaklığının -4’ü gösterdiği 1850 rakımda Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda sahne

“Sonbaharın Renkleri” Fotoğraf Sergisi Açıldı

sonbaharin-renkleri-fotograf-sergisi-acildi Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği'nin kuruluş yıl dönümü kapsamında, Kurucu Üyesi Mustafa Gökmuharremoğlu anısına düzenlenen “Sonbaharın Renkleri” fotoğraf sergisi Vali Yaşar Karadeniz tarafından

AGD'den "Mekke'nin Fethi" Etkinliği

agdden-mekkenin-fethi-etkinligi Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bozkurt Şubesince, Mekke'nin Fethinin 1388 yılı nedeniyle dün akşam program düzenlendi.

Siyez Festivali Düzenlendi

siyez-festivali-duzenlendi- Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, İhsangazi Belediyesine ait parkta düzenlenen festivalde yaptığı konuşmada, kentin turizm alanında ciddi bir atılım içerisinde olduğunu söyledi.

Atatürk'ün Taşköprü'ye Gelişinin 93. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

ataturkun-taskopruye-gelisinin-93-yil-donumu-coskuyla-kutlandi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Taşköprü ilçemize gelişinin 93. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Taşköprü Festivale Hazır...

taskopru-festivale-hazir Taşköprü Belediyesi tarafından 16-19 Ağustos tarihleri arasında 32.’si düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nin programı netleşti.

Hemşerimiz Yeni Albümünü Tanıttı

hemserimiz-yeni-albumunu-tanitti Türk müziğini evrensel bir boyuta taşımak ve yeni nesile bu müziği sevdirme amacıyla yola çıkan müzisyen, oyuncu ve youtuber Kastamonulu hemşerimiz Ümit Ateş’in “Mizah-i Aşk” adını verdiği ilk

Erdoğdu’dan 4 Ciltlik Kastamonu Kültürü Kitabı

erdogdudan-4-ciltlik-kastamonu-kulturu-kitabi Dadaylı hemşerimiz Ata Erdoğdu Kastamonu kültürünü gün yüzüne çıkarmak ve tanıtmak amacıyla 2015 yılında başladığı Kastamonu Kültürü kitap çalışmasını tamamladı. Erdoğdu çalışmasını

“Türkiye’den Başka Bir Ülkeyi Model Almamız Mümkün Değil”

turkiyeden-baska-bir-ulkeyi-model-almamiz-mumkun-degil Kosova Meclis Başkan Vekili Müferra Şinik, Türkiye’den başka bir ülkeyi model almalarının mümkün olmadığını belirtti.

Biriktirdikleri Para İle Kitap Aldılar

biriktirdikleri-para-ile-kitap-aldilar Daday'da Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve AKAD yayıncılık işbirliğinde Kitap Fuarı açıldı.

Görüyorsunuz Mikkemmeel...

goruyorsunuz-mikkemmeel Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinden Karikatürist Furkan Şimşek ve Zübeyde Tümer, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş'ı makamında

Sarı Yazmalılar Uluslararası Festivale Katıldı

sari-yazmalilar-uluslararasi-festivale-katildi Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 27'ncisi düzenlenen "Uluslararası Katibim Festivali" başladı.

Kastamonulu Edebiyatçılar Konuşuldu

kastamonulu-edebiyatcilar-konusuldu Kastamonulu edebiyatçıları anmak ve Türk Edebiyatı’ndaki önemini anlatmak amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından "Kastamonu Paflagonya Edebiyat Günleri 2" etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nden Duygu Yüklü Etkinlik

15-temmuz-sehitler-anadolu-lisesinden-duygu-yuklu-etkinlik Çanakkale’de en çok şehit veren illerin başında gelen Kastamonu’da, Çanakkale’de şehit düşenler için yazılan Çanakkale Türküsü, okul öğrencileri tarafından bir alışveriş merkezinde

96. Yıldönümünde Coşkulu Kutlama

96-yildonumunde-coskulu-kutlama İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

1. Kitap Günleri 2-6 Mayıs’ta

1-kitap-gunleri-2-6-mayista Kastamonu Belediye Başkanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilecek olan 1. Kitap Günleri 2-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Kuzeykent Kapalı Pazaryerinde yapılacak.

“Herkesten Destek Bekliyoruz”

herkesten-destek-bekliyoruz Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı Başkanı Doç. Dr. Muharrem Avcı, Anadolu’nun dört manevi direğinden bir tanesi olan Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli’nin Kastamonu’nun medar-ı iftarı olduğunu ifade ederek

EMITT Turizm Fuarı Kapılarını Açtı

emitt-turizm-fuari-kapilarini-acti 26 - 29 Ocak 2017'de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Turizm sektörünün uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı dün kapılarını açtı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ