Sarı Yazmalılar Uluslararası Festivale Katıldı

sari-yazmalilar-uluslararasi-festivale-katildi

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 27'ncisi düzenlenen "Uluslararası Katibim Festivali" başladı.
18 Eylül 2017 Pazartesi 13:48

 Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 27'ncisi düzenlenen "Uluslararası Katibim Festivali" başladı.

Harem Otoparkı'nda gerçekleştirilen festivalin açılışında klasik otomobiller Üsküdar turu yaptı ve kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Festivalde mehteran gösterisinin ardından Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek, Hindistan, İran'dan ve Cide’den Festivale katılan halk oyunları ekibi geleneksel halk danslarını sundu. Cide Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisini yurt dışından festivale katılan gruplar ilgi ile izledi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz'ın yaptığı festivalin ilk gününde sanatçı Demet Akalın sahne aldı.Festivalin ikinci gününde spor müsabakaları ve sokak basketbolu turnuvası gerçekleştirilecek. Suni plajda futbol müsabakalarının yapılacağı festivalde ayrıca sünnet şöleni düzenlenecek.

Cide İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün bünyesinde çalışmalar yapan Halk Eğitim Merkezi Sarı Yazma Halk Oyunları ekibini uzun süredir, usta öğretici Neslihan Işık hazırlıyor. Ekip Cide’de açılışlarda, programlarda yer alır iken yerel festivallerin yanı sıra ilk defa uluslar arası bir festivalde Cide’yi tanıtmış oldu. Bu arada Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adil Ergin’de Halk Oyunları ekibinin sürekliliği için elinden gelen fedakarlığı gösteriyor.

Festival kapsamında Üsküdar Sahilinde gösteri yapan Sarı Yazma Halk Oyunları ekibi daha sonra Şenol Güneş parkında oyunlarını sergiledi. Bu arada asıl final gösterisini akşam Harem’de yapacağı öğrenildi.

(Haber Servisi)
Haber okunma sayısı: 2094

Haberin etiketleri:

sarı, yazma, kastamonu, ulusal, cide, festival


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ