MANTAR HABERLERİ

Azdavay’da Trüf Mantarlı Meşe Fidanları Dikildi

azdavayda-truf-mantarli-mese-fidanlari-dikildi Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Azdavay ilçesinde bin 100 adet trüf aşılı meşe fidanı dikildi.

“Kurt, Zehirli Mantarda Barınamaz, O Yüzden Kurtlu Mantar Tüketin”

kurt-zehirli-mantarda-barinamaz-o-yuzden-kurtlu-mantar-tuketin--- Kastamonu’da son 10 günde 50 kişinin yedikleri mantardan zehirlenmesi sonucu açıklamalarda bulunan Ziraat Odası Genel Sekreteri Ziraat Mühendisi Beşik Küçükbayram, kurtçukların zehirli mantarda

9 Kişi Mantardan Zehirlendi..!

9-kisi-mantardan-zehirlendi İstanbul’dan Ramazan Bayramını geçirmek için Kastamonu’ya gelen aile, piknik yaptıkları esnada topladıkları mantarı yemeleri sonucu zehirlendi.

Dev Kültür Mantarı Görenleri Şaşırttı

dev-kultur-mantari-gorenleri-sasirtti Kastamonu’da çiftçilikle uğraşan bir kişi, ormanlık alanda bulduğu devasa mantar görenleri şaşırttı.

Kadın Girişimciden ‘İstiridye Mantarı’ Yetiştiriciliği

kadin-girisimciden-istiridye-mantari-yetistiriciligi Özellikle Kastamonu’da kırsal kesimde yaşayanlar için alternatif bir gelir kaynağı olarak görülen son zamanlarda da yaygınlaşan İstiridye Mantarı üretimi her geçen gün artıyor.

Anne ve Oğlu Yedikleri Mantardan Zehirlendi

anne-ve-oglu-yedikleri-mantardan-zehirlendi İnebolu'da yaşayan 76 yaşındaki anne N.S ile 55 yaşındaki oğlu A.S yedikleri mantardan zehirlendiler.

Zehirli Mantarlara Dikkat

zehirli-mantarlara-dikkat Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken, bu mevsimde doğada bol miktarda mantar bulunduğunu belirterek, zehirlenmelere karşı vatandaşları uyardı.

İksir’de Geleneksel Mantar Şenliği Düzenlenecek

iksirde-geleneksel-mantar-senligi-duzenlenecek- İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası, Mikolog Jilber Barutçiyan rehberliğinde gelenekselleştirdiği Mantar Şenliğini, bu yıl 24-25 Ekim’de gerçekleştiriyor.

Kanlıca Mantarı 15 TL’ye Alıcısını Bekliyor..!

kanlica-mantari-15-tlye-alicisini-bekliyor Havaların da yağışlı geçmesiyle beraber mantarlar Pazar tezgâhlarında yer almaya başladı. Kanlıca mantarı 15’ye alıcı bulurken saçak mantarı 5 TL’den satıldı.

Pamuktan İstiridye Mantarı Üretiyor

pamuktan-istiridye-mantari-uretiyor Daday ilçesine bağlı Meydan köyünde ikamet eden Abdulvahit Mütevelli, köylüleriyle girdiği iddia üzerine pamuktan istiridye mantarı yetiştirmeye başladı.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ