CHP Milletvekili Baltacı ve İl Başkanı Erbilgin Hanönü, Küre ve İnebolu’da seçim çalışmalarına katıldı

chp-milletvekili-baltaci--ve-il-baskani-erbilgin-hanonu-kure-ve-ineboluda-secim-calismalarina-katildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 31 Mart Yerel Seçimleri çalışmaları kapsamında İnebolu, Küre ve Hanönü’yü ziyaret etti.
04 Şubat 2019 Pazartesi 15:49

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 31 Mart Yerel Seçimleri çalışmaları kapsamında İnebolu, Küre ve Hanönü’yü ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Hanönü Belediye Başkan Adayı Yılmaz Karakoç ve CHP Hanönü İlçe Başkanı Çetin Metin Karakoç’la birlikte kurum, esnaf ve ev ziyaretlerinde bulunan Hasan Baltacı, ilçe başkanlığında da partililerle bir araya geldi.

Hanönü’nün başta sağlık ve eğitim olmak üzere çözüm bekleyen sorunlarını bildiğini, bu sorunları Meclis’e taşıyacağını belirten Milletvekili Baltacı, 31 Mart seçimlerinin hem Hanönü, hem Kastamonu, hem de Türkiye için büyük önem taşıdığını söyledi.

31 Mart’ın, 17 Nisan referandumunun güven oylaması anlamına geldiğini belirten Milletvekili Baltacı, Hanönü’nün de iyi yönetilmesi için 31 Mart’ın bir şans sunduğunu kaydetti.HASAN BALTACI: “2014’DEN BUYANA HANÖNÜ’DE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK”

2014 yılından bu yana Hanönü’de bir değişim yaşanmadığını gözlemlediğini belirten Hasan Baltacı, “Belediye Başkan Adayımız Yılmaz Karakoç siyasette çok tecrübeli bir isim. Bu noktada Hanönü’nün şanslı olduğunu düşünüyorum. 2014’den buyana Hanönü’de değişen bir şey yok. Bunu doğru anlatabilirsek, Hanönü’de başarılı olabileceğimize inanıyorum. Bir avantajımız da AKP’nin en fazla dağınık, CHP’nin de en derli toplu olduğu bir seçim çalışmasının içerisinde bulunacağız. Bir birimize güvenmek ve inanmak lazım. Herkes kendi sorumluluğunu bilmesi lazım. Her çalışmayı adaydan, her çalışmayı yöneticilerden beklemek doğru olmaz. Hepimizin bir sorumluluğu var. Hanönü’ne karşı bir sorumluluğumuz var. Bu ilçe iyi yönetilebilir. Yılmaz Karakoç’un Hanönü’yü iyi yöneteceğine inanıyorum. Son 5 yılda 5 kez seçim çalışmalarında aday oldu. Bu bile ne kadar tecrübeli olduğunu, bu işi ne kadar arzu ettiğini bize gösteriyor. Bir birimize sarılırsak bu işi başarabileceğimize inanıyorum. 60 gün var. Hanönü için oldukça uzun bir süre. Planlı, programlı, sabırlı ve soğukkanlı hareket edildiği sürece 5 sene önce başlatmış olduğumuz işe 31 Mart’ta son noktayı koyarız diye düşünüyorum” diye konuştu.

HİKMET ERBİLGİN: “HANÖNÜ’NÜN SAHİP ÇIKILMAYA İHTİYACI VAR”

Yılmaz Karakoç’un siyasette çok tecrübeli bir isim olduğuna, bu tecrübenin de Hanönü için büyük bir şans olarak gördüğüne vurgu yapan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise “Hanönü’nün sahip çıkılmaya ihtiyacı var. Bu ilçe doğru yönetildiğinde adından sıkça söz ettirecek bir ilçe kimliğine bürünebileceğine inanıyorum. Adayımız Yılmaz Karakoç’un Hanönü’yü olan hizmet aşkının Hanönü’yü arzu ettiğimiz noktaya en kısa sürede taşıyacağından şüphe duymuyorum. Siyasette tecrübe önemlidir. Yılmaz Karakoç’un bu anlamda avantajlı, Hanönü’nün çok şanslı olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. 31 Mart’ta Hanönü başta olmak üzere yarışa katıldığımız diğer ilçelerimizde başarılı olacağımızdan kimse endişe etmesin. Mart’ın sonu bahar olacak. Kastamonu’da halkçı, eşit adil belediyecilik anlayışı hakim kılacağız” ifadelerini kullandı.

YILMAZ KARAKOÇ: VATANDAŞ SEÇİMDEN ÇOK, GEÇİM DERDİNE DÜŞMÜŞ DURUMDA”

Hanönü de favori olduklarını belirten CHP Hanönü Belediye Başkan Adayı Yılmaz Karakoç ise kendisine güvendiğini, seçimi almamak için hiçbir sebep olmadığını kaydetti. Hakla, hukukla, adaletle Hanönü’yü yöneteceğinin sözünü veren Karakoç şunları söyledi;

“Adaylığımın açıklanmasının üzerinden yaklaşık 1.5 ay geçti. Seçim çalışmalarımızın temposunu bugünden itibaren arttırıyoruz. Milletvekilimiz Hasan Baltacı, İl Başkanımız Hikmet Erbilgin’in bugün ilçemize gerçekleştirdikleri ziyaret bunun kıvılcımı oldu. Bundan sonra çok daha hızlı ve yoğun çalışacağız. Seçim havası Hanönü’de yeni yeni ısınıyor. İşin gerçeğini söylemek gerekirse vatandaşımız seçimden çok, geçim derdine düşmüş durumda. Patlıcan 15, biber 12, soğan 7 lira olmuş. Buna rağmen iktidar her dönemde oluğu gibi suçlayacak birilerini buluyor. Bundan 1 ay önce soğan depolarını basaken, bugün marketlere baskın veriyorlar. Biber, patlıcan satmayın diyebiliyorlar. Pazarı gezdiğimizde görüyoruz ki vatandaşın cebinde 5 kuruş yok. Kimsede harcayacak para olmadığı gibi umutta yok. Bu noktada bizim umut olmamız gerekiyor. Mart’ın sonunun hakikaten bahar olması gerekiyor. Bunun içinde hep birlikte çalışmaya ihtiyacımız var.”

“BİR İLÇEDE KÜLTÜR MERKEZİ, OTEL OLMAZ MI?”

“Ben projelerimi açıklamaya başladım. 5 sene önce ne demiş isem halen bugün geçerli. 5 senelik AKP yönetiminde Hanönü’de halen mezbahane yok, hamam yok, küçük sanayi yok, otel yok, misafirhane yok, sosyal alan yok, şehir kulübü yok. Ben bunları vaat etmekten artık utanıyorum. Neden? Hanönü gibi bir ilçede kültür merkezi olmaz mı? Hamam olmaz mı? Otel olmaz mı? Hiç birisi yok. Buna rağmen başarılıyız diyen bir yönetim var. Arsa satmış belediyeye kaynak girişi olmuş, onun karşılığında iki tane park yapılmış. Birine Kastamonu Belediyesi yardımcı, diğerine KUZKA destek olmuş. Ama halen parkın ışıklarının yandığını görmedik. Ortada harcandığı söylenen kaynak görülmüyor. 5 senede 2 park ancak yapılmış. Cumhuriyet Meydanı’nın düzenlemesi de Kastamonu’nun Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmesiyle gerçekleştirilebilmiş. 5 sene önce ne vaat ettiysek hepsi geçerli. Çünkü bu sürede Hanönü’ne hiçbir hizmet yapılmadı. Bunların dışında alınan bir yada iki hibe araç ve Karayolları’na yaptırılan kaldırım var. Biz Hanönü’ya neler yapacağımızı gün ve gün duyuracağız. Biz üretken bir Hanönü hedefliyoruz. Kimsenin işsiz kalmadığı, yatırımcının olduğu bir Hanönü hayal ediyoruz. Şirin bir düğün salonuna sahip olan, gençleri başta olmak üzere halkının sanatsal ve sportif faaliyetlerle vakit geçirebileceği  kültür merkeziyle diğer ilçelerce örnek alınabilecek bir Hanönü inşaa etmek istiyoruz. Hanönü’nün alt yapı sorununu da bilmeyen yok. 30 santimetreden geçen su boruları bir araç geçtiğinde patlıyor. Alt yapı cesaret ister. Alt yapı belediye başkanına puan kazandırmaz, sadece para götürür ama ben bunu yaparım. Hanönü’yü alt yapı sorunundan kurtarırım. Hanönü’nün üç sokağı var. Ben bu sokakları alt yapısını tamamladıktan sonra asfaltlamaya söz veriyorum. Mevcut yönetim mal pazarını kaldırdı. Hanönü’de para dönen neresi varsa gitti. Bir ilçede hareket ve ticaret mutlaka olması lazım. Ne gerekiyorsa yapacağım. Kendim için hiçbir beklentim yok. Benim Hanönü’ne bir sözüm var. 5 senedir buradayım. Özel sektör olarak elimizden gelen katkıyı sunmaya çalışıyoruz. Kamunun gücüde yanımızda olursa Hanönü çok daha yaşanabilir bir ilçe olabilir. Çünkü aşkla yapmak lazım. O aşk bende var.”

HANÖNÜ’DE FAVORİ BİZİZ, FAVORİ CHP

“31 Mart’a kadar mutlaka her bir vatandaşımıza dokunmamız lazım. Bu çarkı, bu düzeni değiştirebilmek için sıkmadık el bırakmamız lazım. Cumhuriyet Halk Partisi Hanönü’de ikinci parti. Hanönü’de bugün halkımıza umut olabilecek tek parti CHP’dir. Bizim 31 Mart’ta seçimleri kazanıp Hanönü’nün makus talihini değiştirmemiz lazım. Diğer ilçelerde olan Hanönü’de de olması lazım. Hanönü bunu hak ediyor. Liyakatsa liyakat, iş bilgisi ise iş bilgisi bizde ve kadromuzda var. Seçimi almamak için hiçbir sebep yok. Önümüz açık, yolumuz açık. Hakla, hukukla, adaletle Hanönü’yü yöneteceğiz. Hanönü’de her ailenin evine en az bir maaş girmesi için elimizden geleni yapacağız. Bunu bizden başka yapacak olan yok. Biz Hanönü’de favoriyiz, CHP favori. Son seçimlerde bunu göstermiştir. Biz kendimize güveniyoruz. Biz bu işi beceririz, başarırız. Birlikte çalışırsak 31 Mart’ta Hanönü’ye baharı getirecek kadroları iş başına getirebiliriz. Yeter ki inanalım.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ve CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Küre Belediye Başkan Adayı Emrullah Sezer’in seçim çalışmalarına destek vermek için Küre’ye çıkarma yaptı.

CHP Küre İlçe Başkanı Ahmet Demirtaş ve Belediye Başkan Adayı Emrullah Sezer ile birlikte esnaf esnaf gezen Milletvekili Baltacı, Etibakır işçileri ve TOKİ sakinleri başta olmak üzere sohbet edip ilçenin yıllardır çözüm bekleyen birikmiş sorunlarını dinledi.

Küre’nin maden şehri olduğunu ve sahip olduğu bu zenginliğin ilçe halkına da yansımasının önünü açacak girişim ve projeler gerektiğini belirten Milletvekili Baltacı, özellikle madencilerin sorunlarıyla ilgili Meclis’te Küre’nin ve Kastamonu’nun sesi olacağının bilinmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Hasan Baltacı Küre ilçesinin ardından İnebolu’yu ziyaret etti ve CHP Belediye Başkan Adayı Faruk Öz’ün seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

CHP İnebolu İlçe Başkanlığı’nda partililerle toplantı yaptıktan sonra Öz’ün ilçe merkezindeki seçim bürosunu açan Milletvekili Baltacı daha sonra İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İlçe Başkanı Hasan Çelebioğlu ve Belediye Başkan Adayı Faruk Öz’le birlikte esnafları dolaştı. 


Haber okunma sayısı: 64

Haberin etiketleri:

kastamonu, chp, baltacı, erbilgin


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ