“Gençlerimiz Önce Kendi Kültürlerini Ardından Dünya Kültürlerini Öğrenecek”

genclerimiz-once-kendi-kulturlerini-ardindan-dunya-kulturlerini-ogrenecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, seçim ziyaretleri kapsamında Fen Lisesini, TOKİ İlkokulunu, Özel Hazerbey Anadolu Lisesini, Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesini, Safalan Caddesi ile Eğitim Fakültesi Çevresindeki Esnafları ve Türk Ocakları Kastamonu Şubesini ziyaret etti.
18 Mart 2019 Pazartesi 13:04

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, seçim ziyaretleri kapsamında Fen Lisesini, TOKİ İlkokulunu, Özel Hazerbey Anadolu Lisesini, Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesini, Safalan Caddesi ile Eğitim Fakültesi Çevresindeki Esnafları ve Türk Ocakları Kastamonu Şubesini ziyaret etti.

Türkiye için büyük öneme sahip olan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik çalışmalar il merkezlerinde, ilçelerde son hızı ile devam ediyor. Bu kapsamda Kastamonu’da da çalışmalarına devam MHP Belediye Başkan Adayı Rahmi Galip Vidinlioğlu, şehrin önemli kurumlarına ziyaret gerçekleştirildi.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerden sonra konuşan Vidinlioğlu, “Gençlerimiz ve çocuklarımız için bir Kültür Akademisi kuracağız. Bu akademide gençlerimize önce kendi kültürlerini sonra da farklı kültürleri hem okutarak hem de uygulatarak öğreteceğiz. Yabancı dil eğitimleri ve kültürel gezilerle gençlerimiz kültürleri pekiştirerek tanıyacaklar. Önce Kastamonu ili, ilçeleri, sınırları içerisinde bulunan her türlü tarihi, coğrafi ve kültürel yerleri öğrenecekler. Sonra ülkemizde bulunan bölgeden bölgeye değişten kültürleri tanıyacaklar. Daha sonra da dünyadaki bütün kültürleri tanıyacaklar. Böylece gençlerimiz ve çocuklarımız başka illerde memleketlerini tanıtabilecek, memleketimize gelen turistleri karşılayıp yardımcı olabilecekler. Dünya kültürlerini öğrenen gençlerimiz, şehrimizin tanıtılması konusunda nelerin eksik olduğunu fark edip bu eksikleri giderme konusunda bize yardımcı olabilecekler” açıklamasında bulundu.

“İSTİKLAL MÜCADELESİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR YERİMİZ VAR AMA İSTİKLAL MÜZEMİZ YOK”Kastamonu’da İstiklal Müzesinin olmadığını söyleyen Vidinlioğlu, “Kastamonu’muz, İstiklal Mücadelemiz içerisinde çok önemli yeri olan bir şehirdir. İnebolu İskelesi, Nasrullah Camii’nden halka hitap eden Mehmet Akif Ersoy, 10 Aralık 1919 Kadın Mitingi, Şerife Bacı, Halime Çavuş ve daha neler neler... Ama bunları yaşatacak, geleceğe aktaracak bir İstiklal Müzemiz yok. Biz, Milli Mücadele’mizde sevk ve idare görevi üstlenen Kastamonu’muzun İnebolu İskelesi’nden başlayıp Anadolu’ya yayılan tarihini, Nasrullah Camii’nden halka seslenen Mehmet Akif’i, 10 Aralık 1919 Kadın Mitingini, Şerife Bacı’yı, Halime Çavuş’u ve Milli Mücadele görev üstlenen teşkilatlar ile ünlü şahsiyetleri yaşatacağımız bir İstiklal Müzesi kuracağız. Tarihimizi, kültürümüzü gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

MHP Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde bazı İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.

(BÜLTEN)


Haber okunma sayısı: 81

Haberin etiketleri:

kastamonu, toki, gali, vidinlioglu"


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ