“İLİMİZE YAPILAN TÜM PROJELERDE ALIN TERİMİZ VARDIR”

ilimize-yapilan-tum-projelerde-alin-terimiz-vardir

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, eşi Nebahat Babaş, Milletvekili Metin Çelik, Belediye Meclis üyesi adayları ve AK Parti teşkilat mensuplarının da katılımıyla Cumhuriyet Caddesi esnaflarını ve SFC Entegre Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş’yi ziyaret etti, Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve derslik bölümünde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.
22 Mart 2019 Cuma 12:44

 Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, eşi Nebahat Babaş, Milletvekili Metin Çelik, Belediye Meclis üyesi adayları ve AK Parti teşkilat mensuplarının da katılımıyla Cumhuriyet Caddesi esnaflarını ve SFC Entegre Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş’yi ziyaret etti,  Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve derslik bölümünde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

“BELEDİYECİLİK ANLAŞIYIMI BELİRLİ SINIRLAR İÇERİSİNDE TUTMADIK”

Kastamonu’nun tüm derdinin kendi derdi olduğunun altını çizen Başkan Babaş, belediyecilik anlayışını belirli sınırlar içerisinde tutmadığını ifade ederek, “O proje belediyenin işi değil. Bu yatırım belediyenin işi değil derseniz. Kastamonu’ya kaybettirirsiniz. Ben Kastamonu’nun Belediye başkanlığını yapıyorum. Şehrimizin ihtiyaçlarını gidermek adına büyük bir birliktelik oluşturduk. Kastamonu’nun kazanması için Kırık Barajı’ndan Kastamonu Kapalı Spor Salonu’na kadar tüm projelerde alın terimiz vardır. Olması da gerekmektedir. Merkezi hükümet icraatlarını yürütürken bizlerle entegreli halde çalışıyor. Bizlerde merkezi hükümetle entegreli çalışıyoruz. Bunu taraflı tarafsız herkes biliyor. Bizler memleketimize sevdalıyız. Rabbim ilimize daha büyük hizmetler yapmayı nasip etsin. İnanıyorum ki Kastamonumuzu hedeflerine bu büyük birlikteliğimizle ulaştıracağız” dedi.

“TIP FAKÜLTESİ’YLE İLGİLİ MÜJDELER OLACAK”Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve derslik bölümünde devam eden çalışmalarla ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Babaş, “Sayın Milletvekillerimiz ile birlikte konuyu yakinen takip ediyoruz. Yakın zamanda çok güzel müjdeler açıklayacağız. Ancak tam somutlaşmasını bekliyoruz. Şuanda morfoloji ve derslik bölümünde inşaat devam ediyor. Yaklaşık yüzde 70’lik bir gerçekleşme var. Bizlerde bu çalışmalara en büyük desteği vereceğiz. İnanıyorum ki büyük birlikteliğimiz ile en kısa sürede bu çalışmaları da bitireceğiz” diye konuştu.

“EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER DÜNYA PAZARINA SUNULACAK”

Başkan Babaş konuşmasına şöyle devam etti: “Biz Ormanın Başkentiyiz. İlimizin yüzde 67’si ormanlarla kaplı. Ormanı’nın başkenti olan ilimizde Ahşap ustalığının gelişmesi adına ciddi adımlar attık atmaya devam edeceğiz. Ahşap Fuarımızı her geçen yıl daha iyi yapıyoruz. Burada hedefimiz Ahşap oymacılık sanatımızı dünyaya duyurarak en büyük marka olmak. Sen Üret Pazarın Devlet Olsun projemiz ve E-Kastamonu Ticaret Portalı projemiz ahşap zanaatkarı için çok önemli bir fırsat olacak. Oluşturacağımız Pazar ile Kastamonu Ahşabı’nı dünya tanıyacak. Ahşap oymacılığına ilgi artacak, üretim artacak, istihdam alanı oluşacak, ekonomiye katkı sağlanacak.

Tabi ki mobilya fabrikası sayımızı arttırmak adına da girişimlerimiz var. İstihdama direkt katkı sağlayacak her konuyla ilgili yakından ilgileniyoruz. Bu hususta da güzel haberler vereceğiz.

SALI PAZARI’NIN YERİ DEĞİŞMEYECEK

Salı Pazarı’nın taşınacağı konusundaki söylentiler olduğunu duydum. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Daha öncede açıkladım. Salı Pazarımız aynı yerinde hemşehrilerimize hizmet verecek.

KAPALI PAZAR YERİ PROJELERİMİZ HAZIR

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya yolu mevkii ve Esentepe Mahallesi’ne yeni kapalı Pazar yeri yapacağız. Candaroğulları, Saraçlar ve Topçuoğlu Pazar yerlerimiz de ise kapalı sisteme geçeceğiz. Bu noktalarında projeleri şuan itibariyle hazır. Sayısını arttıracağımız kapalı gıda ve giyim pazarlarımız ile pazar alanlarındaki konforu arttıracağız. Esnafımız daha rahat ortamda satış yaparken, hemşerilerimiz ise rahat bir şekilde alışverişlerini yapabilecekler. Pazar projelerimiz ısıtma sistemi, bölümleri ve sosyal alanlarıyla hemşerilerimize daha düzenli ve göze hoş gelen ortamlarda rahat bir şekilde alışveriş imkânı sağlayacak.

EV HANIMLARI ÜRETİME KAZANDIRACAĞIZ

Bizler ev hanımlarına bugüne kadar 110 bin TL’lik mikro kredi verdik. Önümüzdeki süreçte de bu desteğimizi sürdüreceğiz. Yeter ki ev hanımları yöresel ürün üretimini sürdürsün. Sarı Konak Kadınlar Kooperatifi’yle bu projeyi destekliyoruz. Üretim yapan ev hanımlarının ürünlerini yeni pazarlar oluşturarak satıyoruz. Böylelikle istihdam alanı oluşturuyor, üretimi arttırıyor ve ekonomiye katkı sağlıyoruz.

HEMŞEHRİLERİMİZ KASTAMONU’YA KİMİN HİZMET EDEBİLECEĞİNİN BİLİNCİNDE

Kastamonu’muzun her noktasını çok iyi biliyorum. Belediyecilik tecrübe ve vizyon istiyor. Bizler Kastamonu’muzu daha da güçlendirmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bugün bunları hemşerilerimizle paylaşıyoruz. Sahada görüyoruz ki Kastamonu insanı kimin kendisine hizmet edebileceğini çok iyi biliyor. Burada mesele memlekete en iyi hizmeti sunmaktır. Bunun için yaptığın işi iyi biliyor olman gerekir. 30 yılı aşkın süredir Kastamonu’muza Sokak Sokak Cadde Cadde hizmet ediyoruz. Hemşerilerimizle kurduğumuz gönül bağını daha da sıkılaştırıyoruz. İşimizi iyi biliyor, sevdamız olan memleketimizin her alanda gelişmesi adına var gücümüzle mücadele ediyoruz. Bizlerin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.”

 (BÜLTEN)


Haber okunma sayısı: 153

Haberin etiketleri:

kastamonu, belediye, başkanı, tahsin, babaş


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ