“Türkiye’de En Önemli Projelerin Uygulandığı İliz"

turkiyede-en-onemli-projelerin-uygulandigi-iliz--

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik Küre’ye giderek Kaymakam Fatih Odabaşı’nı, AK Parti İlçe Başkanlığını, esnafları ziyaret etti. Milletvekili Çelik ayrıca vatandaşlarla görüştü ve bilgi alışverişinde bulundu.
07 Ağustos 2018 Salı 12:10

 AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik Küre’ye giderek Kaymakam Fatih Odabaşı’nı, AK Parti İlçe Başkanlığını, esnafları ziyaret etti. Milletvekili Çelik ayrıca vatandaşlarla görüştü ve bilgi alışverişinde bulundu.

Milletvekili Çelik’in Küre ziyaretine AK Parti İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi ve Küre İlçe Koordinatörü Burak Cesur eşlik etti.

Milletvekili Çelik; "24 Haziran seçimleri sonrasında Ankara’da olmadığımız zamanlarda ilçeleri dolaşıyor, ilçe halkı ile görüşüyor, onları dinliyoruz, hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. İlçelerimizdeki yapılması gereken işlerin yerinde takibi noktasında ziyaretlerimizi de gerçekleştiriyoruz. Geleceğe daim adımlarımızı da yine birlik ve beraberlik içinde atacağız" dedi.

"YENİ DEVLET HASTANESİ BİNASI YAPIMI PROGRAMDA"Yeni devlet hastanesi binası yapımı hakkında konuşan Milletvekili Çelik; "İlçelerimize yeni Devlet Hastanesi binalarını yapıyoruz. Yeni Binası olmayan üç, dört ilçemiz kaldı. Onlardan bir tanesi de Küre ilçemiz. Geçen sene Küre’ye referandum seçimleri için geldiğimde o günkü arkadaşlarımızla birlikte devlet hastanemizi ziyaret etmiştik. Ondan sonra da bu iş biraz daha hızlandı. Yeni Devlet hastanesi yeri için birkaç yere bakmıştık. Şu anda yeni devlet hastanesi binası yapımı programda. Yeri ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Şu anda yeri satın alma süreci de var. Şimdiki devlet hastanemiz yanında ormana ait bir yer olan o yerin satışı ile ilgili süreç devam ediyor. Kısa sürede de sonuçlandıktan sonra da devlet hastanemizin projesi yerine göre çalışılıp İnşallah ihalesi de bir an önce yapılacak. Bu konuda bir sıkıntı yok" dedi.

"BİNALARDA HERHANGİ BİR SIKINTI YOK"

Küre’deki yeni TOKİ binasında sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Milletvekili Çelik; "Bana verilen bilgi sonrasında  hemen TOKİ Başkanımızla görüştüm, ertesi gün buraya ekipleri de gönderdi. Mevcut göçen yer ile ilgili ve de hem diğer yerlerin güçlendirilmesi için proje çalışmasına da hemen başlandı. Binalarda herhangi bir sıkıntı yok.  Buraya profesörlerde geldi, kontrol ettiler. Onların verdiği rapora göre bina ile ilgili sıkıntı yok. Sadece yol kısmında bir göçük meydana geldi, onunda göçen yerin yapımı da kısa sürede tamamlanacak. Bir taraftan da elektrik ile ilgili süreç devam ediyor. Projeleri teslim edildi, kısa sürede de hallolacak ve sonuçlanacak. Suları da bağlandığında İnşallah oturma ile ilgili bir sıkıntı da kalmayacak" dedi.

Türkiye genelinde yapılacak olan spor salonlarından bir tanesinin de Küre’de yapılacağını ifade eden Milletvekili Çelik; "Küre’ye de tahsis edildi. Bu yapılacak çalışmaları da yakından takip ediyoruz" dedi.

"EN ÖNEMLİ PROJELERİN UYGULANDIĞI BİR İLİZ"

Seydiler ile İnebolu bölünmüş yol çalışmalarının da devam ettiğini belirten Milletvekili Çelik; "Bu konuda da bir sıkıntı yok. Türkiye’de şu anda Karayolları anlamında konuşacak olursak en önemli projelerin uygulandığı bir iliz. Kastamonu’da yaklaşık 8 Milyar lira civarında bir yatırım var, bunlar büyük yatırımlar, böyle bir anda sonuçlanacak yatırımlar da değil. Bu tarafa yapılan 15 km. gidiş, 15 km. dönüş, beşerden on tünel toplamda 30 kilometre yapılacak. Bunların bir anda yapılmasını bekleyemeyiz, proje şu anda devam ediyor, bir sıkıntı da yok, çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki dönemde daha da çok hızlanacak" dedi.

"PROJENİN KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEĞİNİ"

Açıklamasının sonunda İnebolu Limanı ihalesine de değinen Milletvekili Çelik; "İnebolu limanı ile ilgili Danıştay 13. Dairesi İstanbul’daki bir arsa ile ilgili yapılan, açılan bir dava ile ilgili birlikte satış ile ilgili bir iptal kararı vermişti. Bunu Danıştay İdare Davaları Kurulu bozdu. Şu anda onunla ilgili gerekçeli karar bekleniyor.  O gerekçeli karar geldikten sonra proje kaldığı yerden devam edeceğini düşünüyoruz" dedi.

"ÇOĞU BRANŞTA DOKTOR SIKINTIMIZ YOK"

Kastamonu Devlet Hastanesi hakkında açıklama yaparak konuşmasını bitiren Milletvekili Çelik; "Biz ilimizin en az 50 yıllık sağlık problemini çözecek Kastamonu Devlet Hastanesini yaptık. 400 yataklı ve yetmediğinde 500 yatağa çıkarılacak şekilde yaparak 1,5 yıldır da hizmetini sürdürüyor. Şu anda da 310 civarında dolulukla çalışıyor. Şu anda 97 doktorumuz var, çoğu branşta da doktor sıkıntımız yok. Sadece şu anda Kadın Doğumda bir sıkıntı yaşıyoruz. Onu da geçici görevle yeni atama yapılıncaya kadar çözme gayreti içindeyiz. Zaman zaman bazı branşlarda problem yaşanılabiliniyor. Doğun iznine ayrılanlar ve tayinler oluyor. Yenileri atanana kadar dönemsel sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Ama geneline baktığımızda çoğu branşlarda sıkıntımız yok."

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 237

Haberin etiketleri:

kastamonu, metin, çelik, küre, ziyeret


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ