“Yaptığımız her Proje İle Kastamonu Kazandı”

yaptigimiz-her-proje-ile-kastamonu-kazandi

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, AK Parti İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Sen Kastamonu Şubesini ziyaret etti.
06 Şubat 2019 Çarşamba 15:01

 Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, AK Parti İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Sen Kastamonu Şubesini ziyaret etti.

Ziyaretlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve sağlık çalışanlarıyla sohbet eden Başkan Babaş, bugüne kadar yapılanlar ve yeni projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

“PROJELERİMİZİ KAYNAKLARIYLA BİRLİKTE AÇIKLIYORUZ”

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş burada yaptığı konuşmalarda şunları söyledi: “Biz projelerimizi açıklarken kaynaklarına varıncaya kadar belirtiyoruz. Belediyecilik kaynakları iyi kullanabilmekten geçmektedir. Bundan dolayı atacağımız her adımı çok iyi hesap ediyoruz. Öyle yaparız, yapacağız demekle işler olmuyor. Nasıl yapacağını anlatman gerekiyor. Bizler bunu anlatabiliyoruz. Neden anlatabiliyoruz? Mesleğimiz belediyecilikte ondan. Önümüzdeki dönem için hazırladığımız 125 projenin her ayrıntısını tamamladık. Projelerimizin bir bölümünü açıkladık. Yakında tüm projelerimizi açıklayacağız. Bu projelerimizi nasıl hayata geçireceğimiz noktasındaki kaynaklarımız da hazır. Biz Kastamonu’muza hizmet için söz değil proje üretiyoruz ve proje anlatıyoruz. Kastamonu’ya başka türlü hizmet edemezsiniz. Bugüne kadar ilimize sözle değil icraatla hizmet edildi bundan sonrada öyle olacaktır.GENEL HİZMETLER İLE YEREL HİZMETLERİ BİRBİRİNE ENTEGRE ETTİK

Türkiye’nin en az borcu olan il belediyesiyiz. 2014 yılından bu tarafa bütçe gelirimizi yüzde 156’lık bir artış gerçekleşmiş. Tahakkukun tahsilata oranı yüzde 95’in üzerine çıkmış. İrili ufaklı 1016 proje şehrimizde hayata geçmiş. Kastamonu Belediyesi yaklaşık 300 milyon TL’lik bir yatarımı kentine kazandırmıştır. Bakanlıklar ile yaptığımız müşterek projelerle bu yatırım tutarı 800 Milyon TL’nin üzerine çıkacaktır. 

Rakamlar bize gösteriyor ki belediyemiz şeffaf mali yapısıyla vatandaşının güvenini kazanmıştır. Yine yaptıklarımızın yapacaklarımızın teminatı olduğu açıktır. Kastamonu Belediyesi artık daha güçlüdür. Genel hizmet ile yerel hizmetler birbirine en iyi şekilde entegre edilmiştir. Kısacası görevde olduğumuz süre içerisinde Kastamonu’muz kazanmıştır.

HEDEF BİN EVİN CEPHE SAĞLIKLAŞTIRMASINI TAMAMLAMAK

Kastamonu’muzun tarihi, kültürü ve ecdat yadigarı sivil mimari eserleri bizler için çok önemlidir. Bunun için tarihi ve kültürel çalışmaları biz başlattık. Şehrimizi tarihi Kastamonu ve yeni Kastamonu olarak ele aldık. Tarihi Kastamonu’da tam korumacı bir anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalara Tarihi Kentler Birliği tarafından üç yılda üç ödül verildi.  Belediye tarihinde bir ilk gerçekleşti. Sokak Sağlıklaştırma, tarihi meydan yenileme projeleri, tarihi çarşıların cephe iyileştirmeleri gibi başlıklar altında şehrimize 60 milyon TL’lik yatırım yaptık. Onlarca asırlık konak, 300 ev ve ticaret alanının cephe iyileştirmelerini gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde kale ve civarında ilk etapta bin toplamda ise yaklaşık üç bin konutun kentsel yenileme projesi kapsamında tarihi ve kültürel mirasımıza uygun hale getireceğiz. Bu çalışmayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte yapacağız. Tarihi Nasrullah Meydanımız ile tarihi Kalemiz arasında tarih ve kültür koridorunu oluşturacağız. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi ve UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı hedeflerine tüm eksiklikleri gidererek ilerliyoruz.

HEMŞEHRİLERİMİZİN TALEPLERİ BİZİM İÇİN ASIL OLANDIR

Şehrimizin genel revizyon imar planı 2011 yılında onaylanmıştır. Tosya Yolu İmar Planı’nın ilk onay tarihi 1995 yılıdır. 2011 yılında ise revize imarı onaylanmıştır. Bizde bu imar planlarını doğru bulduğumuz için aynı şekilde devam ediyoruz. İmar revizyon planları da aynı Atık Su Arıtma Tesisi projesi gibi ilimiz açısından doğru bir projedir. Biz yaptığımız tüm çalışmalarda halkımızın talebini ve mevzuatı gözettik. Bu doğrultuda hemşerilerimizin gönül rızasının olmadığı veya talep etmediği hiçbir projeyi hayata geçirmedik.

Atık Su Arıtma Tesisi projemiz KASKİ Müdürlüğü yaptığım 2008 yılı itibariyle takip ettiğim projedir. Bu projenin bizzat içinde olan ve her noktasını bilen bir kişi olarak IPA-2 programından ihaleye çıkmasını memnuniyet vericidir. Çünkü belediyemizin öz kaynağından çok büyük harcamalar yapmadan ilimiz açısından çok önemli bir projeyi hayata geçirmiş olacağız.

BİR İL BELEDİYESİ İÇİN NÜFUS GÖSTERGEDİR

Bir il belediyesi için ilinin nüfusu göstergelerden biridir. 2014 yılından bu tarafa nüfusumuz hep arttı. Şuanda Kastamonumuzun merkez nüfusu bir önceki yıla göre 1545 kişi artmıştır. Şehir merkezimizin nüfusu bugün itibariyle 118 bin 282 olmuştur. Kentimiz gelişmekte ve büyümektedir. Bizler bu gelişime ve büyümeye belediye olarak hazırlıklıyız. Tüm projelerimizi bu doğrultuda oluşturuyoruz.

İl merkezimizde vasıta sayısı ise 75 bin civarındadır. İlimizdeki konut sayısına baktığımızda ev başına yaklaşık 1,5 araç görünmektedir. Bundan dolayı yeni kavşak ve köprü projelerimizi tamamladık. Ancak otopark kullanımını daha yaygınlaştırmalıyız. Bunun içinde yeni otopark projelerimizi hazırladık. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaptığımız otoparklarla, 700 aracın üstünde kapasiteye sahip park alanlarını oluşturduk. Önümüzdeki süreçte de bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

GAYEM DÜNYA KENTİ KASTAMONU

Dün olduğu gibi bugünde Kastamonu’muzun geleceğine, gelişimine, hedeflerine yoğunlaşmış bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerçekleri konuşuyoruz, üretken, hızlı ve aktif bir belediyecilik için neler yapacağımızı anlatıyoruz. Benim mesleğim olan belediyeciliği en iyi şekilde icra etmek ve sevdam olan Kastamonu’muzu Dünya Kenti hedefine taşımaktan başka gayem yoktur. Bunun için bugün yeni söylemler üretiyoruz, yeni projeler üretiyoruz, yeni alanlarda değerlerimizi tanıtıyoruz.

20 Mahallemize 20 mahalle evi, Genç Anne Akademisi, Aile Yaşam Merkezi, Gönlümün Sultanı, Her Sabah Spordayız, Altın Bilezik Konakları, İnovasyon Merkezi ve kampları, Sen Üret Pazarın Devlet Olsun, Kastamonu Arastaları ve E-Kastamonu Ticaret Portalı projelerimizle mahallelerimize dokunacağız, hemşerilerimize dokunacağız, üretime dokunacağız, istihdama dokunacağız ve ekonomiye dokunacağız. 

Bu bilinçle ‘At bilenin kılıç kuşananın’ diyoruz ve kıymetli hemşerilerimizin destekleriyle Kastamonu’muzu ulaştırmak istediğimiz noktayı çok net ve açık bir şekilde ifade edebiliyoruz.”

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 77

Haberin etiketleri:

kastamonu, belediye, başkanı, tahsin, babaş


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ