YAŞAM

“Kurt, Zehirli Mantarda Barınamaz, O Yüzden Kurtlu Mantar Tüketin”

kurt-zehirli-mantarda-barinamaz-o-yuzden-kurtlu-mantar-tuketin--- Kastamonu’da son 10 günde 50 kişinin yedikleri mantardan zehirlenmesi sonucu açıklamalarda bulunan Ziraat Odası Genel Sekreteri Ziraat Mühendisi Beşik Küçükbayram, kurtçukların zehirli mantarda

Ülkü Ocaklarından Yangınzedelere Yardım Eli

ulku-ocaklarindan-yanginzedelere-yardim-eli Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Abayoğlu ve ocak üyeleri Araç Boyalı’da meydana gelen yangında evleri yanan ailelere erzak yardımı yaptılar.

Düğünde Oğluna 10 Milyon Yıl Yaşındaki Yengeç Fosili Hediye Etti

dugunde-ogluna-10-milyon-yil-yasindaki-yengec-fosili-hediye-etti Kastamonu İl Özel İdaresi Makine İkmal Şefi ve Doğa Fotoğrafçısı Cebrail Keleş ile Kimya Mühendisi Birgül Keleş’in oğulları Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünde Jeoloji Mühendisi Metehan,

Hız ve Emniyet Kemeri Kullanımı Konusunda Denetimler Artıyor

hiz-ve-emniyet-kemeri-kullanimi-konusunda-denetimler-artiyor Emniyet Genel Müdürlüğünce, trafik kazalarının önlenmesi ve meydana gelen kazalarda ölüm ve yaralanma olaylarının azaltılması için etkin ve sürekli olarak Emniyet Kemeri ve Hız Denetimleri yapılması

100 Yıllık Gelenek Dededen Toruna Miras Kaldı

100-yillik-gelenek-dededen-toruna-miras-kaldi--- Kastamonu’da okudukları okuldan mezun olanlar, mezuniyetlerini yaklaşık 100 yıldır kayalara yazıyor. 100 yıl önce başlayan gelenek dededen babaya, babadan oğula hala devam ediyor.

Çaya telefonu Düşen Kadına İtfaiye Yardımcı Oldu

caya-telefonu-dusen-kadina-itfaiye-yardimci-oldu Karaçomak Deresinde çaya düşen kadının telefonunu itfaiye ekipleri çıkardı.

08/08/2018 İzdihamı

08-08-2018-izdihami Kastamonu'da evlenmek için 08. 08. 2018 tarihini seçen çiftler, nikah salonlarını doldurdu. Kuzeykent Nikah Salonu'nda dün 11 çift evlendi.

Evrenye Balıkçı Barınağı Onarımı Tamamlandı

evrenye-balikci-barinagi-onarimi-tamamlandi İnebolu Evrenye Balıkçı Barınağı’ndaki onarım inşaatı tamamlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda 9 milyon lira harcandı.

DOĞANYURT BAL FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI

doganyurt-bal-festivali-coskuyla-basladi Doğanyurt’da düzenlenen Doğanyurt Kestane Balı Festivali coşkuyla başladı.

Kastamonu'da "Yıldırım" Heyecanı

kastamonuda-yildirim-heyecani Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Kastamonu Valiliğini ve Kastamonu Belediyesini ziyaret etti.

Belediye Ekipleri Mesire Alanlarını Temizliyor

belediye-ekipleri-mesire-alanlarini-temizliyor Ülkemizde temiz şehir dendiğinde akla gelen ilk il olan Kastamonu’da Kastamonu Belediyesi ekipleri durmaksızın çalışmalarını sürdürüyor. ‘Kastamonumuzu Temizliyoruz’ projesi kapsamında özel

“Pompeipolis’ten Taşköprü’ye” Konferansı Düzenlendi

pompeipolisten-taskopruye-konferansi-duzenlendi Taşköprü Belediyesi tarafından “Pompeipolis’ten Taşköprü’ye kültürel miras ve müzeler” konulu konferans düzenlendi.

"Gereken Yardım Neyse Yapılacak"

gereken-yardim-neyse-yapilacak Haziran ayında, Azdavay ilçesine bağlı Sarnıç Köyünde Söğüşler Mahallesinde Nuri Özkan'a ait ahşap evde, çıkan yangının yaraları sarılmaya devam ediliyor.

KASTAMONU ENTEGRE’DEN 10 MİLYON AVROLUK YENİ TESİS

kastamonu-entegreden-10-milyon-avroluk-yeni-tesis Kastamonu’da kurduğu ilk tesisin ardından bugün ağaç bazlı panel sektörünün global bir markası haline gelen Kastamonu Entegre, üretim kapasitesini arttırmaya yönelik yatırımlarına devam ediyor.

Kastronomi Günleri Etkinliği Düzenlendi

kastronomi-gunleri-etkinligi-duzenlendi İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kastamonu Siyez Evi tarafından müştereken Kastronomi günleri etkinliği düzenlendi.

Kastamonu Yıldızı Takacak

kastamonu-yildizi-takacak Türkiye turizmde yıldız ülke olma yolunda ilerliyor. İskoç Prof. Yeoman’ın araştırmasına göre, Türkiye 12 yılda 90 milyon turiste ulaşacak ve İspanya’yı geride bırakıp 4’üncü büyük turizm

Kuru Soğan Ve Patates Zam Şampiyonu Oldu

kuru-sogan-ve-patates-zam-sampiyonu-oldu TÜİK Başkanlığı tarafından Haziran 2018 döneminde gerçekleşen Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) değişim oranları açıklandı. Bölgemizde ve Türkiye genelinde TÜFE değişim oranlarına ilişkin TÜİK

"Pazar Kültürünü Yaşatmalıyız"

pazar-kulturunu-yasatmaliyiz Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası üyelerine Kuzeykent Sebze ve Meyve Toptancılar Sitesi'nde geleneksel olrak her yıl yapılan iftar programı düzenledi.

Hükümlülerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldiler

hukumlulerle-iftar-yemeginde-bir-araya-geldiler Kastamonu E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda iftar programı düzenlendi.

Kastamonu Belediyesi 115 Bin Kişilik İftar Sofrası Kuracak

kastamonu-belediyesi-115-bin-kisilik-iftar-sofrasi-kuracak Ramazan ayının önemli bir geleneği haline gelen Kastamonu Belediyesi Şehr-i Ramazan Sofraları ve mahalle iftarları bu yılda tüm hızıyla sürüyor.

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ