DOĞANYURT BAL FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI

doganyurt-bal-festivali-coskuyla-basladi

Doğanyurt’da düzenlenen Doğanyurt Kestane Balı Festivali coşkuyla başladı.
06 Ağustos 2018 Pazartesi 11:53

 Doğanyurt’da düzenlenen Doğanyurt Kestane Balı Festivali coşkuyla başladı.

Bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Doğanyurt Kestane Balı Festivali’nin’ açılışına Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, ilçe belediye başkanları, STK yöneticileri, kamu kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Doğanyurt Limanında gerçekleşen festivalde, bal üreticileri açtıkları stantlarda ürünlerini sergiledi. Bal üreticileri festivale gelen tüm katılımcılara ücretsiz olarak kestane balını tattırdı. Birçok katılımcı stantlardan organik kestane balı satın aldı.

Festivalin konser bölümünde ise Kastamonulu iki sanatçı sahne alarak Doğanyurt’u coşturdu. İlk olarak sahneye çıkan Ezgi Mutlu, muhteşem sahne performansıyla izleyicileri coşturdu. Ezgi Mutlu’nun sonrasında sahneye Hasan Yılmaz çıktı. Hasan Yılmaz, Doğanyurt’ta muhteşem bir geceye imza attı. Sahne performansı ve şarkılarıyla ilçe halkını coşturan sanatçı Hasan Yılmaz, konsere gelenlere unutulmayacak bir gece yaşattı.Doğanyurt’ta ürettikleri organik balları sergileyen üreticiler, kestane balının yapılan analizler sonucu meşhur Anzer balından daha üstün olduğunu ifade ettiler.

Festivalin açılışında konuşan Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Doğanyurt için en iyisini yapmak için çalıştıklarını ifade etti. Kaya, sonraki yıl Doğanyurt Kestane Balı Festivalinin çok daha iyi kutlayacaklarını söyledi.

Mehmet SALMAN / İHA


Haber okunma sayısı: 90

Haberin etiketleri:

kastamonu, doğanyurt, bal, festival


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ