Hükümlülerle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldiler

hukumlulerle-iftar-yemeginde-bir-araya-geldiler

Kastamonu E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda iftar programı düzenlendi.
23 Mayıs 2018 Çarşamba 11:54

 Kastamonu E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda iftar programı düzenlendi.

Kastamonu E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda, Vali Yaşar Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Cezaevi Müdürü Ahmet Çalışkan, Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Tapu ve Kadastro 19. Bölge Müdürü Mustafa Çetinkaya, SFC Entegre Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu, Kastamonu Adliyesi’nde görev yapan yargı mensupları, hükümlülerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Vali Karadeniz, Başsavcı Kantarcı ve beraberindekiler, daha sonra hükümlülerle birlikte iftar yaptı. İftar yemeğinin ardından dua yapıldı. Daha sonra konuşan Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, “Böyle bir akşamı sizlerle birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cezaevi, burada kalan arkadaşlarımız için nihayetinde bir evdir. Bu yüzden Ramazan ayına girmiş olduğumuz bu güzel günün ikliminde belki sofraları başında iftar eden birçok ailenin almış olduğu hazzı belki burada hep birlikte, kurumda kalan arkadaşlarımızla birlikte, gerekse onların hizmetinde yardımcı olmaya çalışan personelimizle ve isimsiz diyebileceğimiz dışarıdan bizlere katkılarını sunan kamu ve idari birimlerin amirleriyle birlikte, böyle bir akşamı birlikte geçiriyor olmak hepimiz için mutluluk vericidir. Ben, katılımlarından dolayı bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum. Cezaevi faaliyetlerinin yerine getirilmesinden katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara da teşekkür ediyoruz” dedi.

Mahkumlara da seslenen Başsavcı Kantarcı, “Malum Ramazan ayına girdik, ilahiler söylendi, dualar edildi. Hani derler ya bayram o, bayramım ola. İnşallah Ramazanda tutmuş olduğumuz oruçların sabrın sonucunda bayram ettiğimiz gibi buradaki kalan arkadaşlarımızda, buradaki sabırlarının sonunu inşallah evlerinde, ocaklarında, sağlıklı ve mutlu bir şekilde alacaklardır. Ondan hiç endişe etmesinler. İnşallah bayram o, bayram ola diyelim. İnşallah bu mübarek ayda affınıza vesile olur hem de tahliyenize vesile olur. Dualarınızın kabul olması dileğiyle tekrar teşekkürler” şeklinde konuştu.Ramazan dolayısıyla iftar programlarını geleneksel hale getirdiklerini ve bu yılda bu geleneği bozmadıklarını söyleyen Kastamonu Cezaevi Müdürü Ahmet Çalışkan ise, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazanı şerif dolayısıyla iftar programı düzenledik. Ramazan ayının ülkemize huzur, barış, kardeşlik, hoşgörü getirmesini diliyorum. Ramazan, İslam’ın rahmetini, hakkaniyetini hatta ibadetini bilgi ve erdemle bütünleşmiş, ahlakını tüm insanlığa anlatan kutsal bir aydır. Ramazan, her bireyin içtenlikle kendisiyle yüzleştiği, kendisini yenilediği, iç dünyasını temizlediği ve her yıl insanlığı daha iyiye taşımak üzere gelen bereketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinleşmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu ayda ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Ramazan ayı, ihtiyacı olanları hatırlatır. Ramazan ayı, ihtiyaç sahiplerine yardım etme ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir. Ramazan, sevgidir, samimiyettir, hoşgörüdür. Bu duygular ışığında bizlerle aynı sofrayı paylaştığınız için onur duyuyorum” diye konuştu.

İftar programının ardından Vali Karadeniz ve Başsavcı Kantarcı, beraberindekilerle birlikte mahkumların çalışma atölyelerini ziyaret ettiler. Ziyarette Vali Karadeniz ve Başsavcı Kantarcı, görevliler tarafından mahkumların yaptığı ürünler hakkında bilgiler de aldılar.

Vedat İKİZOĞLU


Haber okunma sayısı: 250

Haberin etiketleri:

kastamonu, cezaevi, e, tipi, iftar


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ