"Pazar Kültürünü Yaşatmalıyız"

pazar-kulturunu-yasatmaliyiz

Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası üyelerine Kuzeykent Sebze ve Meyve Toptancılar Sitesi'nde geleneksel olrak her yıl yapılan iftar programı düzenledi.
07 Haziran 2018 Perşembe 12:51

 Sebzeciler ve Meyveciler Esnaf Odası üyelerine Kuzeykent Sebze ve Meyve Toptancılar Sitesi'nde geleneksel olrak her yıl yapılan iftar programı düzenledi.

İftar programında konuşan Oda Başkanı Yücel Gedik; "Pazarcılık insanların toplu olarak yaşamaya başladığı dönemlerden beri var olan dünyanın da en eski ve en muteber mesleklerinden birisidir.

Pazarcı esnaflarımız sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar yaz, kış ve çamur demeden alın teriyle çalışan meslektaşlarımız ve arkadaşlarımızdır. Pazarcılarımız hem helal rızkını alın teri ile kazanır, hem de her evlerde ihtiyaç duyulan sebzeyi, meyveyi taze ve günlük olarak müşterilerine ve vatandaşlara ulaştırırlar. Pazarcı esnaflarımızın reklamı olmaz, pazarcılarımızın pazara en iyi ürünleri getirmek içinde birbirleriyle yarışırlar. Pazarda istediğiniz ürünü istediğiniz kalitede ve fiyatta bulma imkanı çoktur. Bunun içinde her çeşit ve istenen ürünün bulunduğu pazar kültürünü yaşatmalıyız, daha da canlandırmalıyız. Bu yılda ramazan ayımızda her çeşit meyve ve sebze bol, her istenen ürün pazarda bulunabiliyor. Mevsim şartlarına göre de fiyatları da çok iyi ve ucuz. Sadece bazı kıt olan ürünlerin fiyatı farklı olabiliyor, bu da arz ve talep ile üretimin bolluğu ve azlığına bağlı. Ramazan ayında meyve ve sebzelerde büyük bir bolluk yaşıyoruz. Her aranılan ürün pazarlarımızda var. Şu anda Havuç, yeni ürün patates ve soğan haricinde ürünler mevsim noırmalleri altında satışa sunuluyor" dedi.Gedik, vatandaşları taze ve günlük ürünler satılan pazarlardan alışveriş yapmalarını istedi.

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 225

Haberin etiketleri:

kastamonu, pazar, kültürü, yücel, gedik


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ