Ülkü Ocaklarından Yangınzedelere Yardım Eli

ulku-ocaklarindan-yanginzedelere-yardim-eli

Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Abayoğlu ve ocak üyeleri Araç Boyalı’da meydana gelen yangında evleri yanan ailelere erzak yardımı yaptılar.
01 Ekim 2018 Pazartesi 16:30

 Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Abayoğlu ve ocak üyeleri Araç Boyalı’da meydana gelen yangında evleri yanan ailelere erzak yardımı yaptılar.

Araç Boyalı Köklüdere köyünde çıkan yangın sonucu 8 ev ile 6 ahırın tamamen yanarak kullanılmaz hale geldiği olayın ardından bölgeye yardımlar artarak devam ediyor. Kızılay’ın ardından yangın bölgesine Ülkü Ocakları yetişti.

Ülkü Ocakları Araç ilçemizde bağlı Köklüdere’de meydana gelen yangın sonrasında yardım kampanyası düzenledi. Kampanya çerçevesinde toplanan muhtelif yardımlar Ülkü Ocakları İl Başkanı yunus Abayoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Köklüdere Köy Muhtarı Mustafa Boyacı’ya teslim edildi.

Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Yunus Abayoğlu, kampanyada destek olan herkese teşekkür etti. Yangın sonrasında köy halkının büyük mağduriyet yaşadığını ifade eden Yunus Abayoğlu: “Köy halkı gerçekten çok mağdur durumda. Türk toplumu zor gününde birbirine maddi manevi destek olmak zorunda. Bizlerde elimizden geldiğince yangında mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmak istedik. Ufak bir yarada sarabildiysek ne mutlu bize. Rabbim böyle acıları milletimize göstermesin. Dün olduğu gibi bugün de yaptığımız sosyal etkinliklerle Ülkü Ocakları olarak Kastamonu’ya hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

(Haber Servisi)


Haber okunma sayısı: 233

Haberin etiketleri:

kastamonu, ülkü, ocakları, yardım


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KASTAMONU - HAVA DURUMU

KASTAMONU

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ